Wyszukiwałeś:

Via X

Carpatia X

. Znaleziono 17 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: Via Carpatia

Spróbuj też wyszukać: via

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 17 wszystkich):

Wątek na forum: Via Carpatia – nowa trasa tranzytowa

A co z Via Pomerania (Autostrada Pomorska).Rozumiem ze kierunek ten ma dobre perspektywy.Co decyduje o podjeciu tej kolejnej wielkiej inwestcji przez te tereny ~romek

 

Wątek na forum: Via Balitika i Via Carpatia na Podlasiu

Cieszy, ze pobratymcy cos tam planujä i budowac chcä. Ale co to za mania nazywac zupelnie nowy korytarz drogowy Via Baltica. To juz nie bedzie droga wzdluz wybzeza Baltyku, tylko gdzies lasami wschodniej Polski. Czy nie mozna jej nazwac: Via Zubröwka? I odpowiednio: Via Sliedzia, zamiast Via Carp...

 

Via Carpatia – nowa trasa tranzytowa

Polska zainicjowała utworzenie i rozwój nowego szlaku tranzytowegołączącego Litwę, Polskę, Słowację i Węgry. Polski odcinek tzw. ViaCarpatia miałby mieć ponad 620 km i biec wzdłuż wschodniej granicy kraju.Koszt tego przedsięwzięcia to około 21 mld zł.

 

Porozumienie w sprawie Via Carpatia

Ministerstwo Infrastruktury poinformowało o podpisaniu memorandum dotyczącegopolsko-słowackiej współpracy w przygotowaniu i realizacjiprojektowanego szlaku tranzytowego Via Carpatia. Polska część tej trasybędzie mieć około 620 km długości.

 

Via Balitika i Via Carpatia na Podlasiu

Łomża będzie miała Via Baltikę, Białystok - Via Carpatię – wynika zprojektu rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury dotyczącego siecidróg ekspresowych w województwie podlaskim.

 

Via Carpatia – z Kowna na południe

Via Carpatia to szlak drogowy z Kowna do Debreczyna i ewentualnie dalej napołudnie. 22 października 2010 r. w Łańcucie odbyło się uroczystepodpisanie deklaracji przystąpienia do inicjatywy „Via Carpatiatrzech państw – Bułgarii, Grecji oraz Rumunii. Są to kolejne, obokWęgier, Słowacji, Polski i Litwy kraje, które przystąpiły do projektuVia Carpatia”. W Polsce w szlak wpisują się drogi ekspresowe S8 iS19 (Budzisko – Suwałki – Choroszcz/Białystok – Lublin– Rzeszów - Barwinek).

 

Via Carpatia – po wsparcie do Brukseli

Komisja Europejska przygotowuje rewizję i uzupełnienie sieci TEN-T o noweszlaki transportowe. Dla wschodniej części Polski znaczenie ma kwestiawpisania do tego dokumentu drogi Via Carpatia, która łączyć będzieBałtyk z Morzem Czarnym i Śródziemnym. Gdyby projekt Via Carpatiaznalazł się na liście TEN-T – jego realizacja byłaby możliwa zudziałem funduszy europejskich z następnej perspektywy finansowej na lata2014-2020.

 

Via Carpatia korytarzem transportowym UE

Obecnie trwają konsultacje nad przyszłością polityki transportowej UE.Województwa wschodniej części Polski zabiegają by do europejskiejsieci transportowej wpisać drogę Via Carpatia. Jeśli to się uda to jejbudowa będzie współfinansowana z pieniędzy UE w perspektywiebudżetowej 2014-2020.

 

Apel o Via Carpatia

Przedstawiciele regionów z Polski, Słowacji, Litwy, Bułgarii i Rumuniirozmawiali o Via Carpatia. Postanowili,  aby wspólnie zaapelować dorządów swoich państw, Komisji Europejskiej i posłów doParlamentu Europejskiego o włączenie wszystkich odcinków Via Carpatiado tzw. sieci bazowej TEN-T. To oznaczałoby realizację tej inwestycji do roku2030.

 

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Wybrano najkorzystniejsze oferty na zaprojektowanie i budowę trzechodcinków drogi ekspresowej S19 – trasy Via Carpatia. Odcinki odkońca obwodnicy Kraśnika do granicy województwa lubelskiego zpodkarpackim mają długość 33 km.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "Via Carpatia".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019