Wyszukiwałeś:

aktywne X

hamowanie X

. Znaleziono 14 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: aktywne hamowanie

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 14 wszystkich):

Bezpieczeństwo czynne

Jest to zespół funkcji i urządzeń w samochodzie, które przyczyniają się do znacznego obniżenia ryzyka wypadku. Są to elementy, które zapewnić mają stabilne, a zarazem efektywne hamowanie, dobre przyspieszenie i przewidywalne zachowanie na drodze, pozwalające na zapanowanie na...

Szukasz części samochodowych do Twojego auta? Odwiedź Sklep mojeauto.pl - części samochodowe!

 

Aktywne hamowanie w ciężarówkach

Oto nowy kamień milowy w technologii bezpieczeństwa samochodówciężarowych. Mercedes wprowadza właśnie system Active Brake Assist 2,który zmniejszy ryzyko lub skutki kolizji.

 

Który asystent lepiej hamuje?

Mały moment nieuwagi i klasyczny najazd na tył poprzedzającego pojazdumurowany. To jedne z najczęstszych kolizji, jakie notuje się w ruchu drogowym.Niektórzy producenci od pewnego czasu próbują zapobiegać tegotypu wypadkom, montując w swoich samochodach asystentów nagłegohamowania. Jak naprawdę wypadają w praktyce? Sprawdził to niedawno niemieckiautomobilklub ADAC na przykładzie sześciu aut od Audi, BMW, Infiniti,Mercedesa, Volvo i Volkswagena.

 

Zahamują za ciebie, ale który lepszy?

Chwila zagapienia, spóźnione hamowanie i... stłuczka? Niekoniecznie,bowiem przed groźnymi dla samochodu i pasażerów konsekwencjami możeuchronić elektroniczny asystent hamowania. Niemiecki automobilklub ADACprzetestował niedawno kilka takich systemów.

 

Te auta będą bezpieczne dla rowerzystów

Wystawa w Genewie to nie tylko premiery nowych modeli. Producenci prezentujątakże najnowsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym jazda autembędzie bardziej komfortowa, oszczędniejsza oraz bezpieczniejsza. Volvopokazało system Cyclist Detection, który ma chronić przed najechaniemna rowerzystę.

 

System aktywnego hamowania Hondy

Honda jest kolejną marką samochodową, która będzie oferować systemułatwiający unikanie wypadków drogowych. Układ City-Brake ActiveSystem ma działać w ruchu miejskim przy prędkościach do 30 km/h.

 

Euro NCAP popiera stosowanie autonomicznego hamulca

Niezależna organizacja oceniająca bezpieczeństwo pojazdów, NCAP,zbadała wpływ stosowania układu autonomicznego hamowania awaryjnego na ograniczenie ilości kolizji. Wygląda na to, że systemy tego typu działająbardzo sprawnie.

 

Jak hamować poprawnie?

Nie będziemy tłumaczyć zawiłości zjawisk fizycznych, którepojawiają się podczas hamowania. Przedstawiamy Wam za to receptę naefektywne, poprawne zatrzymanie samochodu. Dziś radzimy jak hamować.

 

System automatycznego hamowania będzie seryjny

Do takiego wyposażenia jak poduszki powietrzne, ABS, czy pasy bezpieczeństwa,dołączy kolejny, obowiązkowy element. Do 2022 roku dwudziestuproducentów zadeklarowało, że wprowadzi seryjnie montowany systemautomatycznego hamowania.

 

Jak działają systemy jazdy terenowej?

Z pomocą ekspertów i na przykładzie jednego z najsłynniejszych z aut off-roadowych pokazujemy, na czym polega działanie systemów jazdyterenowej.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "aktywne hamowanie".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019