Wyszukiwałeś:

asystent X

hamowania X

. Znaleziono 64 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: asystent hamowania

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 64 wszystkich):

Który asystent lepiej hamuje?

Mały moment nieuwagi i klasyczny najazd na tył poprzedzającego pojazdumurowany. To jedne z najczęstszych kolizji, jakie notuje się w ruchu drogowym.Niektórzy producenci od pewnego czasu próbują zapobiegać tegotypu wypadkom, montując w swoich samochodach asystentów nagłegohamowania. Jak naprawdę wypadają w praktyce? Sprawdził to niedawno niemieckiautomobilklub ADAC na przykładzie sześciu aut od Audi, BMW, Infiniti,Mercedesa, Volvo i Volkswagena.

 

Nowa limuzyna dla Europejczyka

Do tej pory model ten mogli nabyć przede wszystkim mieszkańcy kontynentuamerykańskiego. Jednak globalizacja w motoryzacji sprawia, że coraz więcejmodeli samochodów dostępnych jest na większości rynków. Jużwkrótce do Europy wjedzie Chevrolet Malibu, który podejmierękawicę w niezwykle konkurencyjnym segmencie D.

 

Zahamują za ciebie, ale który lepszy?

Chwila zagapienia, spóźnione hamowanie i... stłuczka? Niekoniecznie,bowiem przed groźnymi dla samochodu i pasażerów konsekwencjami możeuchronić elektroniczny asystent hamowania. Niemiecki automobilklub ADACprzetestował niedawno kilka takich systemów.

 

System aktywnego hamowania Hondy

Honda jest kolejną marką samochodową, która będzie oferować systemułatwiający unikanie wypadków drogowych. Układ City-Brake ActiveSystem ma działać w ruchu miejskim przy prędkościach do 30 km/h.

 

Wrogie przejęcie

Liczne systemy elektroniczne na pokładzie samochodu zwiększają komfort ibezpieczeństwo podczas jazdy. Istnieje jednak pewne ryzyko, że w przyszłościnaszpikowany nowoczesną technologią samochód, zostanie wrogo przejętyi przestanie słuchać poleceń kierowcy.

 

Nowy system ochroni pieszych i rowerzystów

Naukowcy z Uniwersytetu Technicznego w Monachium pracują nad systememostrzegającym kierowcę przed możliwością wtargnięcia na jezdnię pieszegolub rowerzysty. Nawet wtedy, kiedy zasłonięci są oni przez duże przedmioty -inne samochody, budynki, itp. A wszystko dzięki telefonom komórkowym.

 

Te systemy bezpieczeństwa są najczęściej wybierane

Nowo rejestrowane samochody wyposażane są w coraz większą liczbęsystemów, dzięki którym ma być bezpieczniej. To już nie tylkopasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne układy ABS czy ESP. Bosch zrobiłzestawienie najpopularniejszych takich systemów.

 

Nowy asystent kierowcy - kontrola wzroku kierowcy

Choć tzw. "samochody autonomiczne" coraz śmielej upominają się owjazd na publiczne drogi, to jednak człowiek nadal jest niezastąpiony za kółkiem. Dlatego wciąż powstają nowe systemy wspomagającekierowców.

 

Euro NCAP popiera stosowanie autonomicznego hamulca

Niezależna organizacja oceniająca bezpieczeństwo pojazdów, NCAP,zbadała wpływ stosowania układu autonomicznego hamowania awaryjnego na ograniczenie ilości kolizji. Wygląda na to, że systemy tego typu działająbardzo sprawnie.

 

System automatycznego hamowania będzie seryjny

Do takiego wyposażenia jak poduszki powietrzne, ABS, czy pasy bezpieczeństwa,dołączy kolejny, obowiązkowy element. Do 2022 roku dwudziestuproducentów zadeklarowało, że wprowadzi seryjnie montowany systemautomatycznego hamowania.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "asystent hamowania".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019