Wyszukiwałeś:

audi X

quattro X

historia X

. Znaleziono 8 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: audi quattro historia

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 8 z 8 wszystkich):

Audi ma 100 lat!

Audi, marka, która dziś utożsamiana jest z samochodami marki premium,ale o lekkim zacięciu sportowym, w tym roku świętuje swoje 100-lecie. Małojednak kto wie, iż dzisiejsza marka Audi wywodzi się aż z pięciupomniejszych marek motoryzacyjnych, a jej nazwa jest łacińskim odpowiednikiemnazwiska jej założyciela.

 

20 lat silników TDI Audi - część II

Pod koniec lat osiemdziesiątych silniki wysokoprężne były uważane wprawdzieza ekonomiczne i trwałe, lecz również za pozbawione temperamentu.

 

Na cztery łapy

Jeśli w teren, to tylko z napędem na cztery koła. Na początku swojejhistorii napędzane obie osie były ze sobą połączone permanentnie. Jednak wdzisiejszych czasach do automatycznej regulacji rozdziału mocy, wykorzystujesię głównie systemy elektroniczne. O to historia napędu 4x4 wpigułce.

 

Quattro, czyli Audi - Audi, czyli quattro

Choć nie każdy średnio zorientowany w tematyce motoryzacyjnej będziepotrafił dokładniej zdefiniować pojęcie quattro, to jednak raczej każdybezbłędnie wskaże, z jaką marką się ta nazwa wiąże. Quattro tooczywiście Audi - swego czasu także model o takiej nazwie, ale przedewszystkim technologia napędu na cztery koła.

 

Trzy miliony na liczniku Audi A3

Być może gdyby nie ten model, dziś auta z segmentu premium byłyby dużomniej dostępne dla przeciętnie zamożnych kierowców. Siedemnaście lattemu ruszyła produkcja Audi A3, pierwszego kompaktu z segmentu premium, a dziśmodel ten świętuje już trzymilionowego członka swojej rodziny.

 

6 mln aut z napędem quattro

6-milionowe Audi wyposażone w napęd quattro opuściło już taśmęprodukcyjną. Stało się to półtorej roku po wyprodukowaniu5-milionowego egzemplarz z systemem quattro.

 

Audi wprowadza na rynek model TT Roadster

Audi virtual cocpit, jeden z dwóch silników do wyboru orazbezcenne emocje związane z jazdą bez dachu. To wszystko teraz dostępnebędzie na polskim rynku wraz z wejściem na rynek nowego Audi TT Roadster.

 

Z motorsportu do zwykłych aut - najciekawsze wynalazki

Sporty motorowe od zawsze były źródłem rozwiązań, które wdalszej kolejności trafiały do zwykłych samochodów. W końcu trudyrywalizacji to najlepszy poligon testowy dla wytrzymałości rozwiązań,mających na celu usprawnienie pojazdu.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "audi quattro historia".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2022