Wyszukiwałeś:

autocasco

. Znaleziono 84 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: autocasco

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 84 wszystkich):

Bez kluczyków nie będzie odszkodowania

Posiadanie autocasco wydaje się być odpowiednim zabezpieczeniem przed utratąauta w wyniku kradzieży. Obiecane w umowie odszkodowanie powinno, przynajmniejteoretycznie, pozwolić na wyrównanie strat. Tymczasem, wydawałoby siępewien drobiazg, brak wszystkich kompletów kluczyków lub fakt, żesą nieoryginalne, może spowodować, iż ubezpieczyciel odmówi wypłatyodszkodowania.

 

Ubezpieczenie AC - brać czy nie?

Brak obowiązku posiadania ubezpieczenia autocasco oraz wysoki koszt jego wykupusprawiają, że kierowcy bardzo sceptycznie podchodzą do tego rodzajuubezpieczenia. Jest to jednak jedyny środek chroniący nasz pojazd odzniszczeń w sytuacji gdy nie ma winnego oraz od kradzieży. Autocasco wydajesię być także niezbędne dla właścicieli firm posiadających flotępojazdów firmowych.

 

Nie wypłacali całości odszkodowania

Generali Towarzystwo Ubezpieczeń stosuje klauzule naruszające zbioroweinteresy konsumentów – uznała Prezes UOKiK i nałożyła naprzedsiębiorcę karę w wysokości ponad 600 tysięcy złotych. Zakwestionowaneprzez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowieniaubezpieczyciel stosuje w umowach autocasco od 2008 roku.

 

Niedozwolone klauzule firm ubezpieczeniowych

Dwa towarzystwa ubezpieczeniowe - Aviva oraz Uniqa - stosowały klauzulenaruszające interesy konsumentów - uznała prezes UOKiK i nałożyła naobie firmy kary pieniężne. Chodziło o takie postanowienia w umowachautocasco, przez które konsumenci nie otrzymywali pełnego odszkodowaniaza uszkodzone auto.

 

PZU stosowało niedozwolone klauzule

W umowach autocasco stosowanych przez PZU znajdują się klauzule naruszająceinteresy konsumentów – Sąd Ochrony Konkurencji iKonsumentów potwierdził wcześniejszą decyzję UOKiK. Utrzymanazostała również kara finansowa, w wysokości prawie 15 mln zł.

 

Prawie 4,5 miliarda złotych odszkodowań

W pierwszej połowie roku firmy ubezpieczeniowe wypłaciły łącznie 4,44 mldzł odszkodowań z tytułu ubezpieczeń OC pojazdów mechanicznych orazautocasco.

 

Na autocasco też można zaoszczędzić

Ubezpieczenie AC to niestety dość drogi element posiadania samochodu. Z tegoteż względu coraz większa liczba kierowców rezygnuje z jegoposiadania. Okazuje się jednak, że dla chcącego nic trudnego i bogata ofertarynkowa daje możliwość wyszukania sporo tańszej opcji.

 

Mniej niż jedna trzecia Polaków ma autocasco

Z badania przeprowadzonego przez TNS Polska na zlecenie Ergo Hestii wynika, żejedynie 27 proc. właścicieli samochodów w naszym kraju decyduje się naubezpieczenie autocasco. Oznacza to, że po kolizji z własnej winy aż 7 na 10polskich kierowców musi naprawiać auto na własny koszt.

 

Mniej szkód, ale i mniejsze wpływy ze składek

Spada liczba szkód komunikacyjnych, zarówno z ubezpieczenia OC,jak i autocasco. Mimo to ubezpieczyciele wcale nie mają wielkich powodówdo zadowoleń, a to za sprawą malejących wpływów ze składekubezpieczeniowych.

 

Kupujesz autocasco - oto kilka rad

Ubezpieczenie AC, w przeciwieństwie do polisy OC samochodowego, może sięróżnić zakresem ochrony oraz ceną. Co więcej, daje możliwośćdopasowania ochrony ściśle do naszych potrzeb. Dlatego przy wyborze autocasconiezwykle ważne jest dokładne przestudiowanie ogólnych warunkówubezpieczenia.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019