Wyszukiwałeś:

autostrady X

lubuskie X

autostrada X

a2 X

wielkopolskie X

. Znaleziono 45 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: autostrady lubuskie autostrada a2 wielkopolskie

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 45 wszystkich):

Autostradę czas budować

Nadal nie jest znany dokładny termin rozpoczęcia budowy autostrady A2 Świecko- Nowy Tomyśl. Odcinek wymaga ostatecznego ustalenia warunków finansowaniapomiędzy koncesjonariuszem Autostradą Wielkopolską a Rządem RP.

 

Wiadoma-niewiadoma A2

Autostrada Wielkopolska w ciągu najbliższych dni przedstawi skorygowaneStudium Aktualizacji Ruchu (tzn. prognozowane natężenie ruchu) na ww. odcinkuautostrady A-2, a także propozycje harmonogramu działań na drugie półrocze2006 roku w związku z budową odcinka Świecko - Nowy Tomyśl.

 

Kiedy autostradą A2 do Świecka?

Autostrada Wielkopolska S.A. poinformowała, że jest przygotowana do realizacjiautostrady A2 na 105-kilometrowym odcinku Nowy Tomyśl - Świecko.„Wierzymy, że jesteśmy na finiszu uzgodnień ze stroną rządowąpodstawowych kwestii, tak by móc rozpocząć budowę autostrady A2 do Świeckaw nadchodzącym roku 2007” – powiedział Andrzej Patalas, prezeszarządu spółki Autostrada Wielkopolska S.A.

 

Komplet pozwoleń na budowę A2 do Świecka

Wojewódzki Urząd Lubuski wydał decyzję o pozwoleniu na budowę naostatni pododcinek  (Świecko – Rzepin, 17,075 km) realizowanej przezAWSAII autostrady A2 Świecko – Nowy Tomyśl. Decyzja o wydaniu pozwoleniana budowę zawiera klauzulę rygoru natychmiastowej wykonalności. Autostradąod Świecka do Nowego Tomyśla będziemy mogli przejechać jeszcze przed Euro2012, a pierwsze samochody mają jeździć po niej już jesienią 2011 roku.Droga będzie miała betonową nawierzchnię, dzięki czemu ma być bardziejwytrzymała. Blisko 106 km autostrady kosztować będzie 1,2 mld Euro.

 

Wkrótce A2 połączy nas z europejską siecią autostrad

Dobra wiadomość dla kierowców - już za sześć miesięcy będziemymogli bezpośrednio i szybko przejechać autostradą A2 z centrum do zachodniejgranicy Polski i dalej włączyć się w europejską sieć autostrad.Spółka koncesyjna, Autostrada Wielkopolska II SA oraz firma realizacyjna A2Strada Sp. z o.o. wyprzedziły harmonogramy i jeszcze pod koniec tegoroku planują oddać brakujący odcinek A2 z Nowego Tomyśla do Świecka.Całkowity koszt budowy 106 kilometrowego odcinka autostrady „podklucz” to 1 mld 298 mln euro.

 

30 listopada otwarcie autostrady A2 do Świecka

Z początkiem grudnia nastąpi długo wyczekiwane włączenie do ruchuostatniego odcinka autostrady A2, łączącej Polskę z siecią autostradeuropejskich. Pierwsi kierowcy będą mogli skorzystać z możliwości szybkiegoprzejazdu do przejścia granicznego w Świecku już 1 grudnia bieżącego roku.Przez pierwsze pół roku przejazd tym ponad 100-km odcinkiem autostradybędzie bezpłatny. Pobór opłat rozpocznie się w maju 2012 roku.

 

Autostradą A2 wygodnie i szybko do Europy!

- Będzie to najdłuższa w Polsce i najnowocześniejsza trasa autostradowaspełniająca marzenia Polaków o swobodnym dostępie do sieci autostradeuropejskich. (...) Termin oddania autostrady do użytku wynikający z umowy zrządem to maj 2012 r., ale my stajemy na głowie, żeby kierowcy moglipodróżować do Świecka już pod koniec tego roku – zapowiadałAndrzej Patalas, prezes zarządu Autostrada Wielkopolska S.A. II. Wykonawcasłowa dotrzymał. Już od czwartku 1 grudnia do ruchu oddany zostanie odcinekautostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka o długości 105,9 km. Dodatkowooznacza to, że przez pierwsze sześć miesięcy nowym odcinkiempodróżowac bedziemy bezpłatnie.

 

A2 - największy projekt autostradowy

1 grudnia, tuż po północy, Autostrada Wielkopolska II (AWSA) oddała dopublicznego użytku odcinek autostrady A2 Nowy Tomyśl – Świecko. 11 mlnton materiałów, 9 mln godzin, 2,5 tysiąca pracowników i rekord wprzedterminowej realizacji budowy autostrady w Polsce. To największy projektinfrastrukturalny w Polsce i jeden z największych w Europie zrealizowany na takdługim odcinku o dł. ponad 105 km przez jednego wykonawcę w nawierzchnibetonowej. Oddawany do użytku odcinek o długości 105.6 km został wybudowanyw ciągu 866 dni za łączna kwotę prawie 6 mld zł (1,3 mld euro). Inwestycjazostała zrealizowana w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, stając sięflagowym projektem programu.

 

Uwaga na węzły na nowej A2

Węzeł Jordanowo znajdujący się na nowym odcinku autostrady A2 z NowegoTomyśla do Świecka jest nieczynny ze względu na  opóźnienie wrealizacji przez GDDKiA drogi ekspresowej nr 3 doprowadzającej do autostrady.

 

Autostrada A2 Świecko - Konin z infolinią

5 marca br. rusza infolinia 255-km koncesyjnego odcinka A2 ze Świecka doKonina. -  Z uwagi na zbliżające się  mistrzostwa Euro 2012,uruchomienie opłat na nowym odcinku A2 od granicy z Niemcami do Nowego Tomyślaw dniu 21 maja br. oraz dużą ilość pytań kierowanych do nas i do operatorazwiązanych ściśle z użytkowaniem autostrady, chcemy zadbać o to, bykierowca miał szybki i łatwy dostęp do informacji. – podkreśla ZofiaKwiatkowska, rzecznik prasowy spółki.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "autostrady lubuskie autostrada a2 wielkopolskie".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018