Wyszukiwałeś:

bankowoz

. Znaleziono 16 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: bankowoz

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 16 wszystkich):

Bankowóz typu C - nowy sposób na VAT

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że czasy odpisywania całegopodatku VAT pójdą w niepamięć z powodu zmiany ustawy. Okazuje się,że za pomocą sprytnej modyfikacji można zmienić nasz samochód wbankowóz typu C, dzięki czemu znów możliwe będziezaoszczędzenie 23 procent.

 

Bankowozy już oficjalnie z homologacją

Infiniti, jako pierwsza marka na polskim rynku, uzyskało homologację M1 natrzy swoje modele, które mogą być sprzedawane jako bankowozy typu C.Oznacza to, że już bez żadnych obaw kupujący je przedsiębiorcy będą mogliodliczać cały VAT od ich zakupu oraz paliwa do nich.

 
 

Rezultat niższy niż w marcu

W kwietniu 2012 roku zarejestrowano 3 864 nowe i używane pojazdy użytkowepowyżej 3,5 tony, w tym autobusy. Patrząc na historię nie było zaskoczeniem,że rezultat ostatniego miesiąca okazał się niższy niż w marcu (-14,8%),jednak był on podobnie, jak i we wcześniejszych miesiącach, nadal niższy o10% niż w kwietniu ubiegłego roku. Od początku roku pierwsze rejestracjepojazdów użytkowych wyniosły 14 801 wobec 17 406 przed rokiem, coprzełożyło się na spadek o 15%.

 

Zalążki optymizmu

W maju 2012 roku zarejestrowano 3 706 nowych i używanych pojazdówużytkowych powyżej 3,5 tony, w tym autobusy. Rezultat ostatniego miesiącabył niższy niż w kwietniu (- 4,1%). Statystyki rok do roku (-12,9%)mówią o spadku głębszym niż jeszcze przed miesiącem (-10%). Odpoczątku roku pierwsze rejestracje pojazdów użytkowych wyniosły 18 507wobec 21 660 przed rokiem. Wskazuje to na spadek skumulowanej liczby o 14,6%.

 

Spadki przyhamowały

W lipcu 2012 roku, według wstępnych danych CEP zarejestrowano 3 311 nowych iużywanych pojazdów użytkowych powyżej 3,5 tony, w tymautobusów. Za sprawą nowych samochodów ciężarowych spadkizagregowanej grupy nowych i używanych pojazdów nieco przyhamowały.

 

Bankowozy na cenzurowanym

Pojawienie się bankowozów miało pomóc obejść przepisy,które uniemożliwiają odliczenie pełnego podatku VAT od zakupusamochodów osobowych na firmę. Wielu przedsiębiorców z tegorozwiązania skorzystało, ale teraz znajdą się pod lupą skarbówki.

 

Nie zawsze bankowóz daje prawo do odliczenia pełnego VAT

Nie tylko organy podatkowe, ale również sądy interpretują naniekorzyść podatników możliwość odliczenia całego podatku VATnaliczonego od zakupu bankowozu. Pierwszy taki wyrok wydał WojewódzkiSąd Administracyjny w Bydgoszczy.

 

To już koniec bankowozów...?

Z dniem 1 grudnia br. zmienią się przepisy dotyczące bankowozów. Autaprzerabiane na tego typu pojazdy specjalne będą musiały spełniać dodatkowewarunki, przez co znacznie już zmniejszy się opłacalność takiejprzeróbki.

 

Masz bankowóz, odliczasz cały VAT

Kwestia samochodów wykorzystywanych w prowadzonej działalnościgospodarczej i związane z tym prawo do odliczania podatku VAT co jakiś czaswzbudzają sporo emocji w mediach, a i zapewne w działach księgowości firmkorzystających z tego typu pojazdów. Swoje dokładają także sądy,wydając różne, często sprzeczne wyroki, a i nasi rządzący, tworzącbardzo nieprecyzyjne prawo w tej materii.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019