Wyszukiwałeś:

bezpieczenstwo X

pieszych X

. Znaleziono 155 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: bezpieczenstwo pieszych

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 155 wszystkich):

Po wsparcie na bezpieczeństwo

Centrum Unijnych Projektów Transportowych ogłosiło o naborze  wniosków  o dofinansowanie dla działania 8.1Bezpieczeństwo ruchu drogowego w ramach priorytetu VIII Programu Infrastrukturai Środowisko – Bezpieczeństwo transportu i krajowe sieci transportowe.Dofinansowaniu podlegają projekty, które polegają na przebudowie miejscszczególnie niebezpiecznych.

 

Pieszy na drodze

Wypadki z udziałem pieszych zajmują drugie miejsce pośród wszystkichrodzajów wypadków drogowych w Polsce. Najczęściej kończą siępoważnymi obrażeniami a nawet śmiercią.

 

Piesi będą bezpieczniejsi

Infiniti wprowadza bardzo ciekawe rozwiązanie do swojej nowej hybrydy,które poprawi znacznie bezpieczeństwo pieszych w miastach.

 

Jak zwiększyć bezpieczeństwo pieszych?

Tylko podczas minionej doby w wypadkach drogowych na terenie Polski zginęło 5osób. Wszystkie ofiary to piesi. Od kilku lat najwięcej wypadkówz udziałem pieszych i najtragiczniejsze ich skutki odnotowuje się w okresiejesienno-zimowym. Co robić zatem, by na drogach także i piesi czuli siębezpiecznie?

 

W drodze po bezpieczeństwo

100 osób zabitych w wypadkach drogowych na 1 mln mieszkańców wciągu roku – to zatrważające statystyki płynące z polskichdróg. Przyczyny? Niezmiennie od lat - kiepska infrastruktura drogowa,nadmierna prędkość, zły stan techniczny pojazdów oraz nietrzeźwi ibrawurowi kierowcy. Tylko przez wypadki drogowe polska gospodarka traci rocznienawet 30 miliardów złotych.

 

Kieruj się rozsądkiem

Komenda Główna Policji rozpoczyna tak zatytułowaną kampanięspołeczną. Akcja adresowana przede wszystkim do osób starszych (60+),motocyklistów i pieszych. KGP zachęca wszystkich użytkownikówdróg do prawidłowych zachowań na drodze, okazywania większejżyczliwości, powstrzymania się od agresji i przestrzegania przepisówprawa.

 

Lexus ma najlepszy system ochrony pieszych

Producenci samochodów prześcigają się nie tylko w zapewnieniu jaknajwyższego poziomu ochrony pasażerów, lecz starają sięrównież chronić życie i zdrowie pieszych w razie kolizji z nimi.Według ADAC najlepszym takim rozwiązaniem może się pochwalić Lexus.

 

Piesi będą bezpieczniejsi na przejściach?

Szykują się zmiany w przepisach - wzorowane na rozwiązaniach państwzachodnich, które mają zapewnić większe bezpieczeństwo pieszym wokolicy przejść dla pieszych.

 

NIK sprawdzi, jak dbamy o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

W minionym roku na polskich drogach, najczęściej w okolicach skrzyżowań iprzejść, zginęło 1140 pieszych i 304 rowerzystów. Z tego też powoduNajwyższa Izba Kontroli przyjrzy się, w jaki sposób władze dbają obezpieczeństwo tych mniej chronionych uczestników ruchu drogowego.

 

Ford stworzył reflektory chroniące pieszych

Jazda nocą bywa bardzo niebezpieczna, a są nawet kierowcy, którzy po zmroku za kółko wcale nie wsiadają. A to dlatego, że nocą nawet z najmocniejszymi żarówkami w reflektorach widzimy wszystko dużopóźniej niż za dnia. Ford stara się z tym walczyć.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "bezpieczenstwo pieszych".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019