Wyszukiwałeś:

bezpieczenstwo X

pojazdow X

uzytkowych X

. Znaleziono 39 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: bezpieczenstwo pojazdow uzytkowych

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 39 wszystkich):

40-lecie zespółu Volvo Trucks ds. Badania Przyczyn Wypadków

Funkcjonujący w ramach Volvo Trucks Zespół ds. Badania PrzyczynWypadków, (Accident Research Team), obchodzi 40 –lecie swojegoistnienia oraz ciągłej pracy na rzecz bezpieczeństwa. W dużym stopniu, pracaZespołu ds. Badania Przyczyn Wypadków jest fundamentem wysoko cenionejreputacji Volvo Trucks w kwestiach związanych z bezpieczeństwem.

 

Ciężarówki od czerwca tylko z dodatkowymi lusterkami

Do 19 czerwca wszystkie samochody ciężarowe jeżdżące w kraju musząbyć wyposażone w dodatkowe lusterka poprawiające widoczność. Tak przewidujerozporządzenie ministra infrastruktury z 4 maja 2009 r. zmieniającerozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów orazzakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. nr 75, poz. 639).

 

MAN: naukowcy dla bezpieczeństwa

Naukowcy zaprezentowali w siedzibie MAN Nutzfahrzeuge w Monachium wyniki ich dwui półrocznej pracy naukowej dotyczącej przede wszystkim tego, jak zapomocą nowoczesnych technologii komunikacyjnych w przyszłości zwiększyćbezpieczeństwo i efektywność ruchu ulicznego.

 

ZEUS: bezpieczeństwo zintegrowane

Na polskich uczelniach powstaje unikalny projekt integracji systemówbezpieczeństwa czterech gałęzi transportu: drogowego, kolejowego, lotniczegoi wodnego. Ten trzy letni projekt badawczy pod kryptonimem ZEUS, realizowany nazlecenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, to pierwsza tego typu koncepcjaw Europie.

 

Wytrzymałe ciężarówki Volvo

50 lat temu Volvo po raz pierwszy poddało kabiny swoich ciężarówekbardzo poważnym i ciężkim testom zderzeniowym.

 

"Ponad 300 osób ginie na budowach"

Każdego roku, ponad 300 osób ginie w wypadkach samochodowych na budowachw całej Unii Europejskiej. Najczęściej z winy samych kierowców.

 

Volvo wspiera bezpieczeństwo jazdy w kolumnie

Ponad 20 procent wszystkich wypadków z udziałem samochodówciężarowych zdarza się podczas jazdy w kolumnie pojazdów lub wpodobnych okolicznościach. Dlatego właśnie Volvo Trucks opracowałorozwiązanie o nazwie Układ Wspomagania Jazdy w Kolumnie Pojazdów, AQuA(Automated Queue Assistance), który przejmując kontrolę nad pojazdempomaga kierowcy w powolnej jeździe w potoku pojazdów. Układ zostałzademonstrowany w dniach 21–22 czerwca w Geteborgu, podczas spotkaniapodsumowującego projekt HAVEit.

 

Bezpieczniejsze drogi krajowe

O 19 procent (3 tys. km) zmalała liczba dróg krajowych o najwyższympoziomie ryzyka wypadków - wynika z raportu EuroRap. Wyniki dotyczą lat2008–2010.- Te pozytywne zmiany są niewątpliwie efektem prowadzonychdziałań inwestycyjnych na polskich drogach, wprowadzania automatyzacji systemunadzoru nad ruchem drogowym i pozytywnych zmian zachowań uczestnikówruchu drogowego - uważaja autorzy raportu.

 

Drogi zaufania w Polsce

Jednym z najważniejszych celów wyznaczonych przez Komisję Europejskąna najbliższe lata jest poprawa bezpieczeństwa drogowego. W Polsce GeneralnaDyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zealizuje program „Drogizaufania".

 

Aktywne systemy Volvo Trucks zwiększają bezpieczeństwo

Po tym, jak 26 czerwca br. w Brukseli przedstawiono pierwsze wynikipaneuropejskiego projektu badawczego euroFOT, wniosek jest oczywisty: opracowaneprzez Volvo Trucks aktywne systemy bezpieczeństwa pomagają kierowcom unikaćwypadków.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "bezpieczenstwo pojazdow uzytkowych".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019