Wyszukiwałeś:

biodiesel

. Znaleziono 17 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: biodiesel

Spróbuj też wyszukać: egr vivaro

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 17 wszystkich):

Opel Astra: Krótki opis

4 Gdyby nie mała moc silnika(68KM)to superauto.Bardzo dobrze się prowadzi na wszystkich nawierzchniach.Z silnikiem Oplaoszczędny i ekonomiczny,z silnikiem Isuzu większa moc ale i większe zużyciepoliwa. Polecam to auto.

 

Wątek na forum: Saab w 100% na bioetanol

szwedzi podniecaja sie tymi silnikami na bioetanol, a u nas pani Zyta Gilowska wprowadzi wysoką akcyze na takie paliwo i po ptokach, a żeby takie rozne ekologiczne paliwa sie rozwijaly, to muszą być rozne ulgi od panstwa ~robson

 

Biopaliwa z Malborka

Elstar Oils S.A. planuje budowę zakładu produkcji biopaliw na tereniePomorskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej (PSSE) w Malborku. Koszt inwestycjiszacuje się na około 32-35 mln zł.

 

Elstar Oils inwestuje w biopaliwa

Elstar Oils S.A. rozpoczęła prace przygotowawcze związane z projektem budowynowych zakładów na terenie województw dolnośląskiego i lubelskiego.Powstałe zakłady zajmą się przetwórstwa rzepaku na potrzeby produkcjibiopaliw.

 

Renault Trafic i Master na biodieslu

Renault jeszcze w tym miesiącu wprowadzi do sprzedaży wersje dostawczychmodeli Trafic I Master zasilanych alternatywnym paliwem biodiesel B30. Jest topierwszy krok francuskiego producenta w realizacji planu zakładającegorozpoczęcie do 2009 roku seryjnej sprzedaży silników wysokoprężnychwykorzystujących mieszanki biopaliw.

 

Ekologia czy ściema?

Według Unii Europejskiej paliwa z odnawialnych źródeł, bez znaczeniaczy biodiesel czy etanol, są naszą przyszłością. Za tym stwierdzeniemstoją też producenci samochodów, a wraz z nimi wtórują temurolnicy. Warto jednak przyjrzeć się tej sprawie dokładniej i rozważyć kilkaaspektów.

 

Lotos będzie miał biodiesel

Lotos uruchomił w Czechowicach-Dziedzicach fabrykę, w której powstawaćbędą biokomponenty używane jako dodatek do oleju napędowego i produkcjipaliwa popularnie zwanego biodieslem.

 

Diesel czy biodiesel? Płać albo płacz

Przed właścicielami samochodów z silnikiem Diesla ciężkie czasy. Cenyoleju napędowego na stacjach paliwowych w Polsce są już wyższe niż cenybenzyny. Żeby zaoszczędzić kilkanaście groszy niektórzy jużprzestawili się na olej napędowy z domieszką bio-komponentów. Czy jestto dobre rozwiązanie? Nie jesteśmy tego tacy pewni.

 

Odnawialny biodiesel

Na rynku być może niebawem pojawi się zupełnie nowa generacja biopaliw onazwie "Diesel regenerativ". Według prognoz niemieckichproducentów - Volkswagena i Audi oraz koncernów naftowych OMV iNeste Oil, nowy surowiec ma obniżyć emisję CO2 wśródsamochodów z silnikami wysokoprężnymi nawet o 50%.

 

Jest problem. Mamy za stare auta

Samochody jeżdżące po polskich drogach są za stare na biopaliwa pierwszejgeneracji. Tymczasem Unia Europejska wymaga, by kraje członkowskie w większymstopniu wykorzystywały odnawialne źródła energii, w tym właśniebiopaliwa. W osiągnięciu tego celu miałoby pomóc wprowadzenie paliwdrugiej generacji.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019