Wyszukiwałeś:

biopaliwa

. Znaleziono 103 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: biopaliwa

Spróbuj też wyszukać: rajy holandia biokomponenty

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 103 wszystkich):

Regulacje dotyczące biopaliwa E85

Ministerstwo Gospodarki przygotowało projekt rozporządzenia określającywymagania jakościowe dla nowego biopaliwa ciekłego E85. Jest to odpowiedź nawyzwania ekologiczne i związane z tym rosnące zainteresowanie stosowaniembiopaliw.

 

Scania wspiera rozwój biopaliwa w Polsce

Scania Polska S.A. i PKN ORLEN podpisały List Intencyjny dotyczącywspółpracy w zakresie promocji i wprowadzania nowego biopaliwa na baziebioetanolu na polski rynek.

 

Ford i PKN Orlen promują biopaliwa

PKN Orlen i Ford Polska podpisały List Intencyjny dotyczący współpracyw zakresie promocji i wprowadzania nowego biopaliwa na bazie bioetanolu napolski rynek.

 

Biopaliwa wymagają ulepszeń

Biopaliwa pierwszej generacji są już przestarzałe, zaś biopaliwa drugiejgeneracji nie weszły jeszcze w fazę opłacalności. Wymagają one ponadtoulepszeń zgodnie z wymogami unijnymi.

 

Biopaliwa drugiej generacji

Wykorzystanie surowców biologicznych drugiej generacji, takich jak odpadyrolnicze, odpady leśne i ług czarny, ogranicza się na świecie obecnie dowytwarzania energii elektrycznej w elektrociepłowniach i instalacjach regeneracyjnych. Jednakże, surowce biologiczne drugiej generacji sąprzedmiotem rozległych badań jako potencjalne źródło paliw ciekłychdla transportu.

 

Przyszłość będzie należeć do biopaliw

Biopaliwa drugiej generacji, pochodzące z materiałów celulozowych orazbiopaliwa trzeciej generacji, pochodzące z alg, cieszą się coraz większymzainteresowaniem rynku. Za jakiś czas z powodzeniem mogą zastąpić paliwakopalne.

 

Czy biopaliwa drugiej generacji zdobędą rynek?

Energia elektryczna, wodór, a może jednak biopaliwa będą dominującympaliwem, które w najbliższych latach będzie napędzać jeżdżące ponaszych drogach pojazdy? Jedno jest pewne, konwencjonalnych paliw nie starczynam już na długi czas.

 

Zielone światło dla rozwoju biopaliw

O tym, że biopaliwa mogą stanowić pewną alternatywę dla paliw kopalnych,wiadomo nie od dziś. I to alternatywę przyjazną dla środowiska. Pierwszeunijne programy zrównoważonego rozwoju biopaliw, które zostałyjuż zatwierdzone, powinny przyspieszyć rozwój tego ekologicznegopaliwa.

 

Biopaliwa wcale nie takie ekologiczne

Biopaliwa miały być lekiem na całe zło, a przynajmniej na wyczerpujące siępowoli zapasy paliwa, na niespodziewane wahania cen, głównie wgórę, uzależnienie rynku paliw od kilku zaledwie krajów. Dziśjuż wiadomo, że w obecnej formule nie tylko zbawienia nie przyniosą, alemogą przyczynić się do większych strat. Dlatego niezbędne są zmiany przyprodukcji szeroko pojętych biopaliw.

 

Jest problem. Mamy za stare auta

Samochody jeżdżące po polskich drogach są za stare na biopaliwa pierwszejgeneracji. Tymczasem Unia Europejska wymaga, by kraje członkowskie w większymstopniu wykorzystywały odnawialne źródła energii, w tym właśniebiopaliwa. W osiągnięciu tego celu miałoby pomóc wprowadzenie paliwdrugiej generacji.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019