Wyszukiwałeś:

budowa X

drogi X

. Znaleziono 3590 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: budowa drogi

Spróbuj też wyszukać: schemat budowy drogi

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 3590 wszystkich):

W 2013 ekspresowo z Międzyrzecza do Sulechowa

Podpisana została umowa z trzema firmami na budowę drogi ekspresowej S3 wwojewództwie lubuskim. Przedmiotem umów jest budowa drogiekspresowej na odcinku od zrealizowanej już obwodnicy Międzyrzecza doistniejącego odcinka drogi ekspresowej S3 w okolicy Sulechowa, tj. niemal 43km. Po stronie północnej droga będzie włączona do Węzła„Międzyrzecz Południe", a po stronie południowej do Węzła„Sulechów". Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w sierpniutego roku. Zakończenie robót planowane jest na maj 2013 r.

 

Ruszyła budowa dróg przygranicznych na Podkarpaciu

Rozpoczęła się budowa drogi dojazdowej do przejścia granicznego orazprzebudowa drogi wojewódzkiej Nr 866 Dachnów - Lubaczów -Krowica Hołodowska - Granica Państwa na odcinku Lubaczów –Budomierz w województwie podkarpackim. Termin zakończenia robótplanowany to październik 2012 roku.

 

Lubelszczyzna walczy o S17

Budowa drogi ekspresowej S17 to dla Lubelszczyzny inwestycja strategiczna,pozwalająca na rozwój całego regionu i sprawne połączenie ze stolicąi wschodnią granicą. Dlatego projekt zmian w „Programie BudowyDróg Krajowych na lata 2011 - 2015” sugerujący odsunięcie wczasie inwestycji  wywołał  olbrzymi niepokój wśródmieszkańców tego regionu. Dokładnie chodzi o odcinek S17Kurów-Lublin, który według nowej koncepcji resortu infrastrukturymiałby powstać po 2013 roku. Biznesmeni, organizacje i mieszkańcyLubelszczyzny zapowiadają, że będą walczyć o swoją S17. Trwa zbieraniepodpisów, wkrótce, 18 stycznia planowana jest pikieta w Warszawie.W ostatnich dniach Cezary Grabarczyk, Minister Infrastruktury złożyłobietnicę - inwestycja będzie realizowana przed 2013 rokiem, a pieniądzeznajdą się m.in. dzięki przesunięciu niewykorzystanych środków zrealizacji inwestycji na kolei.

 

Kasa z UE zasili budowę S8 Wrocław – Syców

Budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Wrocław (Psie Pole) – Sycówzostanie dofinansowana z pieniędzy unijnych. Całkowita wartość projektuwynosi ponad 1 185 mln złotych. Projekt uzyskał dofinansowanie ześrodków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości blisko899 mln zł.

 

S3 – priorytet z kilkunastoletnim poślizgiem

Budowa drogi ekspresowej S3 jest w planach już kilkanaście lat, jednak nadalnie wiadomo kiedy wreszcie trasa połączy północ i południe kraju.Problem dotyczy „priorytetowej inwestycji” jaką od lat jest budowaS3 na odcinkach Nowa Sól - Legnica - Lubawka oraz obwodnicy Bolkowa.Inwestycja miała zakończyć się za dwa lata. Jej realizacja zaawansowana jestfinansowo, dokumentacyjnie, koncepcyjnie i projektowo. Jednak z opublikowanegorządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 wynika, żejej budowę trzeba znowu przełożyć na później.

 

Kraj Kralovohradecki i Dolny Śląsk chcą S3

Budowa dróg łączących Czechy z Polską w ramach ŚrodkowoeuropejskiegoKorytarza Transportowego CETC - ROUTE65 była tematem spotkania wicemarszałkaDolnego Śląska Marka Łapińskiego oraz hetmana Kraju Kralovohradeckiego,Lubomíra Franca. Budowa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku jest wplanach już kilkanaście lat, jednak nadal nie wiadomo kiedy wreszcie trasapołączy północ i południe kraju. Inwestycja miała zakończyć sięza dwa lata. Jej realizacja zaawansowana jest finansowo, dokumentacyjnie,koncepcyjnie i projektowo. Nowy Program Budowy Dróg Krajowych na lata2011-2015 nie gwarantuje jednak, ze jest to inwestycja priorytetowa, zzapewnionym finansowaniem.

 

S8 czeka na decyzję wojewody

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniuzwróciła się z wnioskiem o wyrażenie zgody do Wojewody Wielkopolskiegona uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację robót drogowych (ZRID)dla zadania „Budowa drogi S8 Syców – Kępno – Sieradz– A1 (Łódź), odcinek Syców – Kępno –Wieruszów - Walichnowy” dł. 45 km, z tego w woj. wielkopolskim 23km a w woj. łódzkim 22 km.

 

Za trzy lata ekspresowo na trasie Wrocław - Poznań

Budowa kolejnego odcinka drogi ekspresowej S5 na trasie Wrocław – Poznaństaje się realna. Jak dobrze pójdzie to budowa 80 kilometrowego odcinkaPoznań – Kaczkowo ruszy jeszcze w przyszłym roku, a w 2015 roku kierowcyskorzystają z wygodnej, dwujezdniowej drogi ekspresowej prowadzącej z Poznaniaco najmniej do Rawicza.  Zielone światło pojawiło się po tym jakMinisterstwo Rozwoju Regionalnego przedstawiło zaktualizowany wykazprojektów, które zostaną dofinansowane w ramach programuInfrastruktura i Środowisko.

 

Dofinasowanie na budowę S3

Budowa drogi ekspresowej S3 Gorzów Wielkopolski - Nowa Sól,odcinek Gorzów Wielkopolski - Sulechów zostanie zasilona zfudnuszy unijnych. Koszt wybudowania dwóch odcinków drogiekspresowej: od Gorzowa Wielkopolskiego do Międzyrzecza oraz od Międzyrzeczado Sulechowa, o łącznej długości niemal 80 km, wyniesie blisko 2,09 mldzłotych a 382,5 mln zł będzie pochodziło ze środków unijnych.

 

Coraz dłuższa ekspresowa trójka

Po kilkunastu latach budowa drogi ekspresowej S3 będzie realizowana na całymjej południowym odcinku.  Ponadto w ostatnich dniach do ruchu oddanezostały odcinki w województwie lubuskim. Wszystko wskazuje na to, że zatrzy-cztery lata kierowcy pojadą nową północno-południową arteriądrogową.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "budowa drogi".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019