Wyszukiwałeś:

ciezarowe X

sprzedaz X

. Znaleziono 11 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: ciezarowe sprzedaz

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 11 wszystkich):

Rynek pojazdów ciężarowych: brak perspektyw na poprawę

Pierwsza połowa bieżącego roku stała pod znakiem powolnej stabilizacji cenużywanych ciężarówek. Jednak okres ten już się skończył, a rynekponownie negatywnie zareagował na bardzo słaby popyt. Wartościciągników siodłowych Euro 2 i Euro 3 w ostatnich miesiącachgwałtownie spadły. Szczególnie dotyczyło to marek najtańszych narynku (Iveco, Renault), co spowodowane było większą dostępnością bardziejprestiżowych marek w atrakcyjnych cenach.

 

Milionowy Mercedes-Benz w Brazylii

Mercedes-Benz do Brasil sprzedał milion samochodów ciężarowychMercedes-Benz od czasu rozpoczęcia produkcji w 1956 roku. Ten wyjątkowy rekordzostał uświetniony wprowadzeniem na rynek limitowanej jubileuszowej serii Axor2544.

 

MAN i Maszoński Logistic

W MAN Truck & Bus Centem w Poznaniu odbyło się uroczyste przekazaniefirmie Maszoński Logistic 20 pojazdów MAN, stanowiących pierwsząpartię kontraktu obejmującego łącznie 60 pojazdów MAN. Pojazdyodebrał osobiście prezes firmy Pan Mirosław Maszoński, któremukluczyki do pojazdów przekazał Janusz Ciżyński Dyrektor BusinessCenter Key Account Region Europe East.

 

Problem Kasandry

Rynek transportowy, a co za tym idzie rynek sprzedaży samochodówużytkowych i ciężarowych, to swego rodzaju barometr rynku. Jeszcze w 2007 r.ten barometr pokazywał piękny, słoneczny wyż a tylko nieliczni ekonomicznimeteorologowie przewidzieli burze z piorunami i gradobicia.

 

Scania zostaje głównym dostawcą DHL w Europie

Scania podpisała z firmą transportową i logistyczną DHLogólnoeuropejską umowę, na podstawie której Scania otrzymujestatus rekomendowanego dostawcy dużych samochodów ciężarowych dlaprzewoźników pracujących dla DHL.

 

Wahania na rynku pojazdów ciężarowych

Ostatnie 2-3 miesiące na polskim rynku samochodów ciężarowych byłykontynuacją trendów rynkowych z początku roku. Popyt na używaneciągniki siodłowe Euro 5 znacznie wyhamował. Brak stabilizacji kursu eurooraz cen paliw nie zachęca także do zakupów nowego taboru.

 

Rosną ceny używanych ciężarówek

Po okresie stabilizacji cenowej rynek zaczyna powoli odczuwać wzrost wartościużywanych samochodów ciężarowych. Pomimo nie najwyższego popytu,ciągniki siodłowe Euro 5 drożeją, ponieważ ich ceny w Europie Zachodniejznacznie wzrosły. Nasilający się import tylko umocni tę tendencję.

 

Branża pojazdów użytkowych - powrót na drogę wzrostu

Kryzys w branży motoryzacyjnej w latach 2008/2009 bardziej niż samochodyosobowe dotknął sektor pojazdów użytkowych. Kryzys zostałpogłębiony w wyniku nałożenia się na niego cyklicznego spowolnienia,które doprowadziło do spadków sprzedaży sięgających nawet ok.60%. Obecnie eksperci rynkowi z optymizmem patrzą w przyszłość, licząc nawzrosty w tym segmencie rynkowym.

 

Odbicie od dna

W minionym roku sprzedano 13.815 samochodów użytkowych (o DMC>3,5t),o 3.720 sztuk (36,8%) więcej niż przed rokiem. Średnia miesięczna sprzedażjest o 36,7% wyższa niż średnia sprzedaż w roku 2009 ale o 38,1% niższaniż w 2008 roku, w którego drugiej połowie już odnotowano spadkisprzedaży  związane z kryzysem.

 

Ciężarowe oraz autobusy na plusie

Grudzień był nie tylko rewelacyjnym miesiącem, jeśli chodzi o sprzedażsamochodów osobowych. W ostatnim miesiącu ubiegłego roku świetnewyniki zanotował również segment pojazdów ciężarowych, jak iautobusów, kończąc 2013 rok z wyraźnym wzrostem.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "ciezarowe sprzedaz".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019