Wyszukiwałeś:

co2

. Znaleziono 1175 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: co2

Spróbuj też wyszukać: kalkulator spalania co2

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 1175 wszystkich):

Emisja CO2 kością niezgody

Emisja CO2 to ostatnimi czasy temat numer jeden w branży motoryzacyjnej.Wiadomo, dwutlenek węgla to jeden z głównych winowajców efektucieplarnianego. O ile, o konieczności jego redukcji mówią zgodniewszyscy, to już propozycje sposobów oraz terminów wprowadzanychzmian potrafią poróżnić niemal każdego z każdym.

 

UE proponuje ograniczenie emisji CO2 przez samochody dostawcze

Po samochodach osobowych, Komisja Europejska zaproponowała ograniczenie emisjiCO2 także przez samochody dostawcze. Zgodnie z propozycją KE, do roku 2016producenci pojazdów dostawczych będą musieli stopniowo zredukowaćemisję CO2 do 175 g/km, pod groźbą kar finansowych.

 

Wyliczą sobie emisję CO2

Europejscy producenci pojazdów użytkowych ogłosili opracowanienarzędzia - kalkulatora umożliwiającego określenie poziomu rzeczywistejemisji CO2 pojazdów ciężarowych i autobusów jeszcze przed ichnabyciem.

 

Coraz niższa emisja CO2

Bycie ekologicznym jest dziś w modzie, co w przypadku motoryzacji najbardziejwidoczne jest poprzez ciągłą walkę o obniżanie poziomu emisji dwutlenkuwęgla. Już piąty rok z rzędu marką o najniższym w Europie poziomie emisjiCO2 jest Fiat ze średnią 118,2 g/km. Najmniej nowe samochody zanieczyszczająśrodowisko w Portugalii, a Polska plasuje się na 14. pozycji wśródnajwiększych europejskich krajów.

 

Wątek na forum: Coraz niższa emisja CO2

Czlowiek wydycha ok.10 litrow powietrza na minuty - zawartosc CO2 w wydechu to ok. 4%. Doba ma 1440 minuty - kazdy z nas wydycha wiec 576 litr?w CO2 na dobe co czyni ok. 25 moli CO2. Masa czasteczkowa CO2 to 44 - a wiec na dobe produkujemy 1100 g CO2 - dla uproszczenia 1 kg. Jest nas mniej wiecej...

 

Komisja Europejska: Redukcja CO2 z korzyścią dla wszystkich

Komisja Europejska będzie chciała wprowadzić dalsze ograniczenia emisjidwutlenku węgla z samochodów osobowych i lekkich pojazdówdostawczych. Zaproponowane przez Komisję poziomy emisji CO2 miałyby zacząćobowiązywać od 2020 roku.

 

Fiat emituje najmniej CO2, Polska na szarym końcu

W minionym roku niemal wszystkie liczące się na Starym Kontynencie markisamochodowe obniżyły swoją średnią emisję dwutlenku węgla. Na czele, juższósty rok z rzędu, znajduje się Fiat. Natomiast wśród 23europejskich krajów, jeden z najwyższych poziomówzanieczyszczenia CO2 przez nowo sprzedane samochody zanotowano w Polsce.

 

Niemcy blokują głosowanie ws. emisji CO2

Na zamkniętym spotkaniu kraje członkowskie UE po raz kolejny już odwlekłygłosowanie nad zatwierdzeniem porozumienia ws. limitów średniej emisjiCO2 z samochodów na rok 2020. W czerwcu tego roku Parlament Europejski,Komisja i kraje członkowskie zakończyły negocjacje w tej sprawie,potwierdzając cel 95 g CO2/km. Przekłada się on na średnie zużycie paliwa3,8 l/100 km.

 

Kary dla producentów aut za emisję CO2

Prawie 15 miliardów euro zapłacą łącznie producenci aut, jeśli w2021 roku będą emitować więcej CO2 niż przewiduje unijna norma.

 

Wzrosła emisja CO2 nowych aut na świecie

Emisje CO2 dla nowych samochodów w Europie są najwyższe od 2014 roku.Średnie emisje CO2 (wg NEDC) nowych samochodów w Europie w 2019 rokuwzrosły już trzeci rok z rzędu.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021