Wyszukiwałeś:

dolnoslaskie X

obwodnice X

drogi X

miejskie X

legnica X

. Znaleziono 5 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: dolnoslaskie obwodnice drogi miejskie legnica

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 5 z 5 wszystkich):

Europejskie inwestycje w Legnicy

W latach 2004 - 2006 gmina Legnica złożyła dziewięć projektów odofinansowanie różnorodnych przedsięwzięć inwestycyjnych przez EuropejskiFundusz Rozwoju Regionalnego w ramach ZPORR. Ich celem była m.in. modernizacjai rozbudowa układu komunikacyjnego miasta i jego potencjału transportowego.

 

Zielone światło dla ekspresowej trasy S3

Droga ekspresowa S3 początkowo istniała w rządowych programach jakoautostrada A-3. Zmiana koncepcji, tłumaczona relatywnie niskim natężeniemruchu, a co za tym idzie nieopłacalnością budowy płatnej autostrady,spowodowała, że będziemy musieli zadowolić się tylko jedną autostradąpółnoc-południe - A1 Gdańsk-Gorzyczki.

 

I etap budowy obwodnicy południowo-wschodniej Legnicy zakończony

Przebudowa ul. Gniewomierskiej jako I etap budowy obwodnicypołudniowo-wschodniej Legnicy rozpoczęła się w listopadzie 2008 roku. Wpiątek (30 lipca br.) miał miejsce końcowy odbiór wykonanych jużwcześniej robót. Inwestycja ta zalicza się do najważniejszychmiejskich przedsięwzięć ostatnich lat zarówno pod względemfinansowym, zakresu wykonywanych prac, jak i znaczenia dla lokalnego iregionalnego układu komunikacyjnego. Całkowity koszt inwestycji szacuje sięna kwotę ok. 17,8 miliona zł.

 

S3 – priorytet z kilkunastoletnim poślizgiem

Budowa drogi ekspresowej S3 jest w planach już kilkanaście lat, jednak nadalnie wiadomo kiedy wreszcie trasa połączy północ i południe kraju.Problem dotyczy „priorytetowej inwestycji” jaką od lat jest budowaS3 na odcinkach Nowa Sól - Legnica - Lubawka oraz obwodnicy Bolkowa.Inwestycja miała zakończyć się za dwa lata. Jej realizacja zaawansowana jestfinansowo, dokumentacyjnie, koncepcyjnie i projektowo. Jednak z opublikowanegorządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 wynika, żejej budowę trzeba znowu przełożyć na później.

 

Perspektywy ekspresowej trójki

Droga ekspresowa S3 ma być drogowym kręgosłupem zachodniej części Polski.Skomunikuje ona zachodnie wybrzeże z południową granicą kraju. Wreszcie, powielu latach, jej budowa będzie realizowana na całym przebiegu, a już w majuprzejedziemy nowym odcinkiem S3 w województwie lubuskim.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "dolnoslaskie obwodnice drogi miejskie legnica".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018