Wyszukiwałeś:

drogi X

ekspresowe X

. Znaleziono 1224 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: drogi ekspresowe

Spróbuj też wyszukać: drogi krajowe s 11 mature land

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 1224 wszystkich):

"Ekspresowe przyspieszą?"

Aktualnie w sieci dróg krajowych funkcjonuje 206 km dróg ekspresowych.Głównym zadaniem lat najbliższych powinno być niewątpliwie przyspieszenietempa ich budowy. Według planów GDDKiA w latach 2003-2005 przewiduje sięoddanie do ruchu (do końca 2005 roku) łącznie ok. 166 km nowych odcinków.

 

Nowe dolnośląskie drogi przed 2012?

Wiele ostatnio słychać o przyspieszeniu terminów budowy drógkrajowych w związku z Euro 2012. W województwie dolnośląskim w budowiejest obecnie autostrada A4, a już niebawem powinna ruszyć AutostradowaObwodnica Wrocławia oraz drogi ekspresowe S3 i S8. W kolejce czeka też krajowa„piątka”.

 

Via Carpatia – z Kowna na południe

Via Carpatia to szlak drogowy z Kowna do Debreczyna i ewentualnie dalej napołudnie. 22 października 2010 r. w Łańcucie odbyło się uroczystepodpisanie deklaracji przystąpienia do inicjatywy „Via Carpatia”trzech państw – Bułgarii, Grecji oraz Rumunii. Są to kolejne, obokWęgier, Słowacji, Polski i Litwy kraje, które przystąpiły do projektu„Via Carpatia”. W Polsce w szlak wpisują się drogi ekspresowe S8 iS19 (Budzisko – Suwałki – Choroszcz/Białystok – Lublin– Rzeszów - Barwinek).

 

Są decyzje ws. strategicznych inwestycji dla Warszawy

Pod koniec kwietnia br. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał dwiedecyzje środowiskowe dla budowy: Południowej Obwodnicy Warszawy odc. Puławska–Lubelska oraz drogi ekspresowej S7 odcinek Warszawa –Grójec. Obie inwestycje znajdują się w Programie Budowy DrógKrajowych na lata 2011-2013 na liście zadań, których realizacjaprzewidywana jest po roku 2013.

 

Autostrady i drogi ekspresowe w Polsce

Według raportu Ministerstwa Infrastruktury z 8 listopada br. obecnie w budowiei przebudowie jest 1380 km dróg krajowych. Prace przy budowie nowych trasdotyczą głównie autostrad (643 km), dróg ekspresowych (631km)  oraz obwodnic (86 km). Realizowana jest także przebudowa 21 kmistniejącej sieci.

 

Ekspresowe inwestycje na Warmii i Mazurach

3,4 mld zł to wartość inwestycji realizowanych w 2011 roku na drogachkrajowych Warmii i Mazur. Prace toczyły się na 108 km dróg krajowych, zczego 81,5 km to budowa  dwujezdniowej drogi ekspresowej S7.

 

Kolejne drogi ekspresowe z dofinansowaniem unijnym

Ponad 760 mln zł dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura iŚrodowisko trafi budowę dróg ekspresowych. 21 września 2012 rokuzawarte zostały umowy o dofinansowanie dla projektów „PrzebudowaDK 12/74 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku Kielce -Cedzyna" oraz „Budowa drogi ekspresowej S8, odcinek Syców -Kępno - Wieruszów - Walichnowy".

 

W czerwcu przetarg na trasę z Wrocławia do Korzeńska

Jeszcze w tym miesiącu ogłoszony zostanie przetarg na budowę drogiekspresowej S5 z Wrocławia do Korzeńska. Ogłoszenie I etapu dwustopniowegoprzetargu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiuplanuje na koniec czerwca.

 

Nowe przetargi na drogi ekspresowe

Kolejne przetargi na budowę ponad 66 km nowych dróg ekspresowychogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dzięki temuprzybędą trzy kolejne odcinki drogi S3 w województwie lubuskim orazodcinki drogi ekspresowej S7 w województwach warmińsko-mazurskim imałopolskim. W sumie od początku roku GDDKiA ogłosiła już 16przetargów na 189 km nowych dróg ekspresowych.

 

Będą stawiać na drogi 2+1

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przygotowało zmienione przepisydotyczące budowanych dróg publicznych, zgodnie z którymipromowane mają być drogi o przekroju 2+1. Chodzi przede wszystkim o drogikrajowe, ale także o niektóre nowo projektowane drogi ekspresowe.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "drogi ekspresowe".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021