Wyszukiwałeś:

drogi X

miejskie X

korki X

utrudnienia X

ruchu X

. Znaleziono 10 wyników.

Następujące słowa są bardzo popularne i nie zostały uwzględnione w wyszukiwaniu: w.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: drogi miejskie korki utrudnienia w ruchu

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 10 wszystkich):

Gdańsk: wakacyjny remont z korkami w tle

Dwa miesiące potrwa remont nawierzchni jednej z najważniejszych arteriidrogowych Gdańska - ul. Podwale Przedmiejskie. Kierowcy muszą przygotowaćsię na gigantyczne korki w tym rejonie, bowiem na remontowanym węźle Okopowawłącza się ruch z autostrady A1, DK 1, DK 7, obwodnicy, z centrum Gdańska,Sopotu i Gdyni. Prace powinny potrwać do 13 sierpnia.

 

Koszmarne drogi, koszmarne remonty...

O tym, że polskie drogi należą do najgorszych i najniebezpieczniejszych wUnii Europejskiej przekonuje się na co dzień niemal każdy kierowca. Koszmarnystan jezdni i chodników oraz gigantyczne korki to niechlubnawizytówka dużych miast w Polsce. Potwierdza to najnowszy raportNajwyżej Izby Kontroli z którego dodatkowo wynika, że remontydróg w miastach, trwają zbyt długo i są uciążliwe, ponieważsłużby odpowiedzialne za remonty nie koordynują swoich działań.

 

Korki paraliżują polskie miasta

Duże miasta w Polsce coraz częściej są paraliżowane przez korki. Dodatkowokoszmarny stan jezdni i chodników to ich niechlubna wizytówka.Niestety mimo inwestycji i stosunkowo dużych nakładów finansowychprzejezdność nie ulega poprawie. Władze miast i drogowcy z tempemremontów i inwestycji nie nadążają za wzrostem ruchu samochodowego,nie wykorzystują skutecznie środków finansowych oraz nie realizujązamierzonych planów.

 

Oto sposób na korki

O tym, że Polska przypomina miejscami jeden wielki plac budowy nie trzebanikogo przekonywać. W szczególności mieszkańcy największych polskichmiast, w których wszechobecne korki paraliżują ruch po głównychulicach, muszą borykać się z tymi utrudnieniami. Jak radzić sobie z korkami?Z pomocą mogłyby przyjść systemy monitorujące drogi online.

 

Warszawa miastem korków

Po pół roku od poprzedniego raportu specjaliści z Korkowo.pl ponowniezbadali jak wygląda sytuacja w stolicy. Warszawiacy mają jeszcze więcejpowodów do narzekania. W centrum jeździ się znacznie wolniej a wszczytach komunikacyjnych średnia prędkość nie przekracza 20 km/h.

 

Wolno, coraz wolniej

Nawet ze średnią prędkością poniżej 20 km/h poruszamy się w centrachnajbardziej zakorkowanych polskich miast. Najgorzej mają kierowcy weWrocławiu, Poznaniu oraz Warszawie, gdzie tylko nieco lepiej jest na trasachwjazdowych. Najszybciej przez swoje miasto przejadą za to mieszkańcy Krakowa.

 

Poszerzają Częstochowską w Kaliszu

W Kaliszu ruszyły prace związane z poszerzeniem odcinka ulicy Częstochowskiejod ulicy Księżnej Jolanty do wjazdu na giełdę kaliską. Modernizacja tegoodcinka ulicy Częstochowskiej zakończy się wiosną bieżącego roku.Dokładny termin oddania inwestycji ze względu na specyfikę robótbitumicznych uzależniony jest od warunków pogodowych.

 

Przez korki tracimy ponad 3 mld zł

Przez utrudnienia w ruchu drogowym tylko w największych polskich miastach,państwo traci rocznie 3,1 mld zł. W porównaniu z rokiem 2010 widocznajest jednak poprawa – straty kierowców zmniejszyły się o prawie96 mln zł. Obecnie najłatwiej podróżuje się po Katowicach, anajtrudniej po Warszawie.

 

Opłaty za wjazd do centrum sposobem na korki?

Płatny wjazd do centrów miast, mniejsza liczba miejsc parkingowych orazpierwszeństwo dla komunikacji zbiorowej – to wszystko mogłyby usprawnićtransport w Warszawie i innych dużych miastach. Władze miast powinnyjednocześnie zachęcać mieszkańców do korzystania z transportumiejskiego. Pomogłoby też wdrażanie na większą skalę inteligentnychsystemów transportowych, np. informujących o korkach, remontach czydostępności parkingów.

 

Most Łazienkowski wyłączony z ruchu - jak długo?

Dopiero pod koniec tygodnia, po dokładnych ekspertyzach, dowiemy się, kiedy doruchu dopuszczony zostanie most Łazienkowski, na którym w sobotęwieczorem wybuchł pożar.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "drogi miejskie korki utrudnienia w ruchu".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018