Wyszukiwałeś:

drogowym

. Znaleziono 861 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: drogowym

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 861 wszystkich):

Czy będzie można zarejestrować auta wycofane z eksploatacji?

Jedna z proponowanych zmian ustawy Prawo o ruch drogowym zakłada, że wprzypadku pojazdów zabytkowych, historycznych wycofanych z eksploatacjibędzie możliwa ich powtórna rejestracja. Pomysłowi w takim kształciesprzeciwia się Forum Recyklingu Samochodów.

 

"Odholowywanie" do Trybunału i Komisji

Mimo iż nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym podpisał już Prezydent, toPolska Izba Ubezpieczeniowa wciąż walczy o uchylenie przyjętych zmian.Zmienione przepisy trafią do Komisji Europejskiej oraz TrybunałuKonstytucyjnego.

 

Sprowadzane auta bez badań technicznych

Już wkrótce zaczną obowiązywać kolejne zmienione przepisy ustawyPrawo o ruchu drogowym. Najnowsza nowelizacja to głównie następstwowyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, odnoszącego się do wymogupierwszego badania technicznego sprowadzanych aut.

 

Drogi osiedlowe niczym publiczne

Drogi osiedlowe już wkrótce przestaną być idealnym miejscem dlabezkarnej samochodowej samowolki. Przygotowana zmiana przepisów o ruchudrogowym zaostrza bowiem sankcje dla łamiących przepisy na drogachwewnętrznych. Ostrzej traktowani będą również ci kierowcy,którzy bagatelizują przepisy odnośnie parkowania np. w miejscachprzeznaczonych dla niepełnosprawnych.

 

Szykują się zmiany w fotoradarach

Grzywna za niewskazanie kierowcy uwiecznionego przez fotoradar, wydłużenieokresu ukarania sprawcy wykroczenia, utworzenie utworzenie systemuautomatycznego nadzoru nad ruchem drogowym - to najważniejsze zmiany w kolejnejnowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym. To już drugie podejście do tychpropozycji.

 

Pojedziemy szybciej

Nie dość, że mają zostać zwiększone dopuszczalne prędkości naniektórych drogach, to jeszcze zwiększą się limity, o którebędzie można je przekroczyć bez groźby o ukaranie mandatem. To efektpoprawek Senatu do nowelizowanej właśnie ustawy Prawo o ruchu drogowym.Ostateczna decyzja, czy zaproponowane zmiany wejdą w życie, należeć będziejednak do posłów.

 

Na parkingach można dostać już mandat

Choć od tej zmiany w prawie o ruchu drogowym minęło już sporo ponadpół roku, to jak dotąd niektóre wprowadzone tam przepisy byłymartwe. Między innymi dotyczyło to karania kierowców, którzyłamali przepisy na drogach osiedlowych bądź parkingach. Teraz się to zmieni.

 

Nowa ustawa, stare błędy

Przed tygodniem informowaliśmy, za Stowarzyszenie Dystrybutorów iProducentów Części Motoryzacyjnych, o zagrożeniach płynących zprojektu Ustawy o dopuszczeniu pojazdów do ruchu drogowego. Okazuje się,że zaniechano wprawdzie jej wprowadzenia, ale większość zawartych w niejpropozycji znalazło się w nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym.

 

Takie zmiany czekają nas w kodeksie drogowym

19 października oraz 19 stycznia - te dwie daty kierowcy powinniszczególnie zapamiętać, bowiem w te dni wchodzą w życie nowelizacjeustawy prawo o ruchu drogowym. Bardziej istotne zmiany czekają nas jednak wstyczniu, wówczas zmianie ulegnie także ustawa o kierujących pojazdami.Zobacz, co się zmieni i jak się do nowych regulacji ewentualnie przygotować.

 

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Policja przygotowuje duże zmiany w prawie o ruchu drogowym. Wpłyną one nietylko na bezpieczeństwo na polskich drogach, ale także mają ułatwićniektóre procedury.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018