Wyszukiwałeś:

dyrektywy X

ue X

. Znaleziono 55 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: dyrektywy ue

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 55 wszystkich):

Kontrolowanie ciśnienia opon będzie obowiązkowe

Tak samo jak ważne jest dla organizmu ludzkiego właściwe ciśnienie krwi, taksamo dla samochodu, właściwe ciśnienie w oponach. Unia Europejska chce aby zczynności, które kierowcy powinni przeprowadzać rutynowo raz wmiesiącu, uczynić powszechny obowiązek.

 

Za „nieunijne” lusterka w ciężarówkach w Polsce na razie się nie karze

Zgodnie z unijną dyrektywą, od 1 kwietnia ciężarówki powyżej3,5 t muszą posiadać lusterka panoramiczne i krawężnikowe, którezwiększają pole widzenia kierowcy. W niektórych krajach Unii jużsypią się mandaty za ich brak.

 

UE: ujednolicony system poboru opłat na autostradach

Za trzy lata w całej Unii może obowiązywać wspólny systemelektronicznych opłat za autostrady - na razie przepisy mają dotyczyćsamochodów ciężarowych. Rozwiązanie ma uprościć system płatnościna terenie wszystkich krajów UE. Jednak problem polega na tym, żesystemy w poszczególnych krajach nie są ze sobą kompatybilne, a wPolsce nie ma takiego w ogóle.

 

Homologacja ciężarówek po polsku przed Trybunałem UE

Komisja Europejska chce pozwać Polskę przed oblicze TrybunałuSprawiedliwości UE. Powodem jest niewdrożenie unijnej dyrektywy z 2007 roku wsprawie homologacji ciężarówek, samochodów dostawczych iautobusów, której zadaniem jest ujednolicenie proceduryhomologacji tego typu aut w Europie.

 

Kabotaż w UE wg nowych przepisów

Zgodnie z nowymi przepisami do kabotaż na terenie UE może wykonywać każdyprzewoźnik który posiada licencję wspólnotową, a jego kierowca,jeśli jest obywatelem państwa trzeciego, posiada świadectwo kierowcy.Regulacje wchodzą w życie 14 maja. Jest to art. 8 Rozporządzenia ParlamentuEuropejskiego i Rady (WE) nr 1072/2009 z 21 października 2009 r. dotyczącewspólnych zasad dostępu do rynku międzynarodowych przewozówdrogowych.

 

Polska się cieszy, kierowcy mniej

Dobra wiadomość dla Polski, a dokładniej jej budżetu. Nieco gorsza dlakierowców, choć nie pogarszająca ich aktualnej sytuacji. Polska wygrywaz Komisją Europejską w postępowaniu przed Europejskim TrybunałemSprawiedliwości w sprawie wliczania podatku akcyzowego do podstawy podatku VATod sprowadzanych z zagranicy samochodów.

 

UE: wszyscy kierowcy na tych samych warunkach

Kierowcy autobusów i ciężarówek, którzy pracują nawłasny rachunek muszą podlegać tym samym przepisom, co kierowcy zatrudnieni wfirmach przewozowych. Takie jest stanowisko przyjął Parlament Europejski,odrzucając jednocześnie projekt Komisji Europejskiej wyłączającej ich z zzakresu dyrektywy o czasie pracy kierowców z 2002 roku.

 

UE wprowadza Inteligentny system transportowy

Parlament Europejski zatwierdził nowe ramy prawne, w tym dyrektywy regulującewprowadzanie inteligentnego systemu transportowego (ITS) w Europie. To pierwszykrok do budowy zunifikowanego ITS na terytorium Unii Europejskiej. 

 

Koniec bezkarności dla piratów drogowych w UE

Dziś wykroczenie drogowe w innym kraju unijnymi może nam ujść płazem, o ilenie zostaniemy złapani na miejscu. Jednak już wkrótce może się todiametralnie zmienić. Unijni ministrowie transportu przyjęli bowiem projektnowej dyrektywy, która określa zasady karania kierowców,którzy popełnili wykroczenie w innym państwie członkowskim UniiEuropejskiej.

 

Przepadnie 46 mld zł na drogi?

Polska może stracić 46 mld zł na inwestycje drogowe, bo nie wprowadziłaunijnej dyrektywy drogowej dotyczącej bezpieczeństwa na drogach – pisze„Rzeczpospolita”. Termin minął 19 grudnia ubiegłego roku.Ministerstwo Infrastruktury zapewnia, że zagrożenia utraty środków niema. Czy możemy liczyć na wyrozumiałość unijnych urzędników?

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "dyrektywy ue".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019