Wyszukiwałeś:

ecall

. Znaleziono 20 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: ecall

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 20 wszystkich):

Inteligentnie ratować życie

Wypadki samochodowe są wpisane w codzienność motoryzacyjnego świata. Dużaczęść z nich kończy się tragicznie, chociaż wiele mogłoby nie mieć takstrasznych skutków gdyby pomoc nadeszła w czas. Od wielu lat na StarymKontynencie są podejmowane inicjatywy na rzecz zwiększenia skutecznościdziałania służb ratunkowych, w tym jedna ruszyła właśnie w naszym kraju.

 

Inteligentny samochód

Korki, zanieczyszczenie powietrza, marnotrawienie energii i przede wszystkimponad 40 tys. zabitych i dużo więcej rannych rocznie na terenie Europy tonajpoważniejsze problemy społeczne, jakie pociąga za sobą rosnący ruch nanaszych drogach. Rozwiązaniem na te bolączki ma być inicjatywa"inteligentny samochód", za której wdrożenie wzięlisię europosłowie.

 

Unia zażąda systemu eCall

Miało być na zasadzie dobrowolności, ale najprawdopodobniej skończy sięwprowadzeniem środków nakazujących wdrożenie nowego samochodowegosystemu bezpieczeństwa eCall. Komisja Europejska ponownie i chyba już ostatniraz wezwała wszystkie kraje unijne, by te przyspieszyły wprowadzanierozwiązań, które doprowadziłyby do montowania w nowych pojazdachsystemu powiadamiania o wypadkach eCall.

 

System eCall w Citroenie

 

System eCall działa podbonie jak Assist Advanced eCall w samochodach BMW i ma na celu natychmiastowego powiadomienie sms'em centrum Citroena, że doszło do wypadku a w następstwie wysłanie na miejsc służb ratowniczych - mojeauto.tv

 

System eCall coraz bliżej

Komisje w Parlamencie Europejskim, odpowiedzialne za wzmacnianie konkurencji narynku i za sprawy związane z transportem (IMCO i TRAN), przyjęły raportwzywający do ustanowienia obowiązku montowania automatycznego systemupowiadamiania o wypadkach drogowych eCall.

 

Europosłowie chcą obowiązkowego systemu eCall

Czy do obowiązkowo montowanych we wszystkich samochodach pasówbezpieczeństwa, układu ABS już wkrótce dołączy kolejny systembezpieczeństwa? Parlament Europejski właśnie przyjął rezolucję, zgodnie zktórą od 2015 roku we wszystkich nowych autach miałby pojawić sięsystem eCall.

 

System eCall dla wszystkich?

Obowiązek stosowania systemu eCall w nowych samochodach ma przyczynić się dozwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Pozwoli jednak także wprowadzićszereg innych usług. Organizacje niezależne chcą, by dostęp dointeroperacyjnej platformy miał otwarty dostęp.

 

Kolejny obowiązkowy system w nowych autach

Od października 2015 roku wszystkie nowe samochody, w tym równieżlekkie dostawcze, sprzedawane na terenie Unii Europejskiej będą musiały byćwyposażone w system ecall, który będzie powiadamiał służby ratunkoweo wypadku. W środę takie rozwiązanie przegłosował Parlament Europejski.

 

Opel automatycznie powiadomi o wypadku

Opel planuje już z początkiem przyszłego roku wprowadzić we wszystkichswoich modelach osobowych na wybranych rynkach europejskich usługę pokładowejłączności OnStar.

 

System eCall od marca 2018 w każdym aucie

Nie od października bieżącego roku, jak pierwotnie planowano, ale od marca2018 roku w każdym nowym samochodzie sprzedawanym na terenie Unii Europejskiejbędzie musiał być zainstalowy system eCall.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019