Wyszukiwałeś:

ekologia X

eco X

driving X

ekologiczna X

jazda X

. Znaleziono 11 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: ekologia eco driving ekologiczna jazda

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 11 wszystkich):

E-kologiczne Audi A4

Ekonomiczny silnik wcale nie musi mieć małej pojemności. Udowadnia to już odlat grupa VW, która montuje w swoich autach popularną jednostkę TDI.Tym razem dwulitrowy diesel w specjalnej wersji "e" montowany w AudiA4 spali jedynie 4,6l/100km.

 

Nowy diesel w Renault

W 2011 roku na rynku pojawi się nowy silnik wysokoprężny produkowany przezRenault. Jednostka o pojemności 1,6 litra będzie generować moc taką samąjak aktualny silnik o pojemności 1,9 litra, zużywając przy okazji o jednąpiątą mniej paliwa.

 

Jedno tankowanie i 2.352 kilometry

Specjalny zespół kierowców testowych Forda ustanowił nowy rekordświata w długości podróży przy jednym tankowaniu. W teście użytyzostał Ford Fusion Hybrid, którego średnie spalanie na trasie wynosiłojedynie 2,88l/100km.

 

Eko-tuning

Tematyka tuningu samochodowego traktowała przez lata głównie omaksymalizowaniu wydajności silników, które z regułypochłaniały coraz większe ilości paliwa. Od paru lat w modzie jestoszczędzanie, które jak się okazuje wcale nie musi wykluczać bardzodynamicznej jazdy. Dzisiejsza technologia pozwala mieć lepsze osiągi idodatkowo mniej spalać.

 

2,34 litra na 100 kilometrów

Seat Ibiza Ecomotive pokonał dystans 1.910 km na jednym baku paliwa, uzyskująctym samym średnie spalanie na poziomie 2,34 l/100 km. Tego wyczynu dokonałAustriak Gerhard Plattner, dobrze znany mistrz jazdy „o kropelce”.

 

Ekopuchar Hondy zdobyty!

Konkurs na najbardziej pro-ekologicznego kierowcę Hondy Insight wciąż trwa,jednak kwestia głównej nagrody – 10 000 zł – została jużrozstrzygnięta. Jej zdobywcą został mieszkaniec Tarnowskich Gór, PanJanusz Szudy.

 

Polacy w Peugeot Eco Cup na 16 miejscu

Peugeot ustanowił puchar o wymiarze europejskim, w którym uczestniczyło18 krajów, a 72 samochody rywalizowały o jak najmniejsze zużyciepaliwa.

 

Gotowi do ekojazdy?

Ekojazda może przyczynić się zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska, możebyć komfortowa, a przy tym wcale nie musi być nudna. Ruszyła właśnie nowakampania "Akademia Ekojazdy: ekojazda – ale jazda!",której zadaniem jest promowanie wśród polskich kierowcówzasad ekojazdy.

 

Zareklamuj ekojazdę!

W ramach ogólnopolskiej akcji "Akademia Ekojazdy: ekojazdaale jazda!" ruszył konkurs na plakat i spot TV reklamujący ekojazdę!Prace konkursowe można przesyłać do 15 kwietnia 2011 r.

 

Chcesz zdobyć prawko? Musisz być eko!

Już nie wystarczy teoretyczna wiedza nt. przepisów drogowych, pierwszejpomocy, umiejętne manewrowanie na placu i bezbłędna jazda w mieście. Odprzyszłego roku, aby zdobyć uprawnienia do kierowania samochodem, trzebabędzie się wykazać również umiejętnością ecodrivingu.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "ekologia eco driving ekologiczna jazda".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020