Wyszukiwałeś:

elektroniczny X

systemy X

poboru X

oplat X

. Znaleziono 47 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: elektroniczny systemy poboru oplat

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 47 wszystkich):

UE: ujednolicony system poboru opłat na autostradach

Za trzy lata w całej Unii może obowiązywać wspólny systemelektronicznych opłat za autostrady - na razie przepisy mają dotyczyćsamochodów ciężarowych. Rozwiązanie ma uprościć system płatnościna terenie wszystkich krajów UE. Jednak problem polega na tym, żesystemy w poszczególnych krajach nie są ze sobą kompatybilne, a wPolsce nie ma takiego w ogóle.

 

Przetarg na Krajowy System Poboru Opłat ogłoszony

Z końcem grudnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostradogłosiła pierwszy etap przetargu na wybór wykonawcy Krajowego SystemuPoboru Opłat, w tym czynności związanych z poborem opłaty elektronicznej.Planowana data wejścia w życie systemu to druga połowa 2011 roku.

 

Gra o Krajowy System Poboru Opłat

GDDKiA zakończyła przyjmowanie wniosków w przetargu na wybórwykonawcy Krajowego Systemu Poboru Opłat na drogach krajowych. System zaczniedziałać, zgodnie z przyjętymi wcześniej założeniami, w połowie 2011 roku.

 

Czy pobór opłat za korzystanie ze wszystkich dróg jest uzasadniony?

Polska jest jednym z największych krajów w UE posiadającym bardzo dobreperspektywy dla wdrożenia systemu poboru opłat drogowych i wykorzystywanych wtym celu rozwiązań telematycznych. Szansą są nowe drogi i dobre położeniePolski jako kraju tranzytowego.  Jego wdrożenie to duża inwestycja, wymagająca dokładnego przygotowania. A według Kapsch TrafficCom decyzjao objęciu opłatami wszystkich istniejących dróg, w tym drógniższej kategorii, może nie być najbardziej efektywna ekonomicznie.

 

NIK: Są nieprawidłowości w sieci viaTOLL

Najwyższa Izba Kontroli, choć pozytywnie ocenia wprowadzenie systemuelektronicznego poboru opłat na drogach publicznych, to jednak znalazła szereguchybień w działaniu sieci viaTOLL.

 

A4: Rozbudują Plac Poboru Opłat Karwiany

Plac Poboru Opłat w karwianach na autsotradzie A4 Wrocław - Sośnica zostanierozbudowany. Inwestycje ma juz zielone światło od Regionalnego DyrektoraOchrony Środowiska we Wrocławiu, który wydał decyzję ośrodowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia.

 

Za dwa lata elektroniczny system opłat na autostradach

Za niecałe dwa lata z autostrad znikną bramki punktów poboru opłat izostaną zastąpione przez system elektroniczny. Do 2018 r. korzyści zautomatycznego poboru opłat mogą sięgnąć prawie 1 mld zł. Nie zmieniąsię stawki za przejazd autostradami.

 

GDDKiA: Z viaAUTO płynniej na punktach poborów opłat

Od dzisiaj na placach poboru opłat Żdżary, Stryków, Karwiany iŻernica, na zarządzanych przez GDDKiA odcinkach autostrad A2 i A4, wydzielonezostały bramki dedykowane dla samochodów osobowych wyposażonych wviaAUTO. Dzięki temu ma poprawić się płynność ruchu przy autostradowychbramkach.

 

Nie będzie bramek na autostradach. Winietek też nie

Odchodząca z resortu infrastruktury i rozwoju, dotychczasowa wicepremierElżbieta Bieńskowska, zarekomendowała nowy system poboru opłat naautostradach, który ma być "elektroniczny, przejrzysty orazsprawiedliwy".

 

Elektroniczny system zamiast autostradowych bramek

Odchodząca wicepremier Elżbieta Bieńkowska rekomenduje swojemu następcyelektroniczny system poboru opłat za autostrady z urządzeniem pokładowym(tzw. OBU). Nowy system ma umożliwić pobór opłat w sposóbbezbramkowy, czyli bez istnienia barier w postaci miejsc poboru opłatpowodujących ograniczenia w ruchu. W przypadku spiętrzeń ruchu np. w okresiewakacyjnym ma zaś wyeliminować zatory i sytuacje zagrażające bezpieczeństwuczy zdrowiu uczestników ruchu.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "elektroniczny systemy poboru oplat".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019