Wyszukiwałeś:

emisja X

CO2 X

. Znaleziono 329 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: emisja CO2

Spróbuj też wyszukać: emisja co2 porównanie

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 329 wszystkich):

Wątek na forum: Mercedes E300 Bluetec: E-kologia

Biorąc pod uwagę, że CAŁA emisja CO2 dokonywana przez człowieka lub na skutek jego działań ledwie przekracza 1% ogółu emisji CO2 na naszej planecie, warto patrzeć na ekologię z przymrużeniem oka. Za to ekonomika eksploatacji jak najbardziej. aaa

 

Emisja CO2 kością niezgody

Emisja CO2 to ostatnimi czasy temat numer jeden w branży motoryzacyjnej.Wiadomo, dwutlenek węgla to jeden z głównych winowajców efektucieplarnianego. O ile, o konieczności jego redukcji mówią zgodniewszyscy, to już propozycje sposobów oraz terminów wprowadzanychzmian potrafią poróżnić niemal każdego z każdym.

 

Niemcy i Francja dogadały się w sprawie CO2

Jeszcze nie tak dawno oba kraje stały po różnych stronach barykady, ateraz zaczęły mówić jednym głosem. Francja i Niemcy, a więcnajwięksi europejscy producenci motoryzacyjni, uzgodniły wspólnestanowisko w sprawie proponowanych przez Komisję Europejską przepisówograniczających emisję dwutlenku węgla.

 

Czy auta elektryczne są w Polsce faktycznie zeroemisyjne?

Auta elektryczne, nie emitujące do atmosfery dwutlenku węgla, to przyszłośćmotoryzacji. Czy jednak faktycznie są one zupełnie zeroemisyjne? Takie pytaniezadaliśmy Robertowi Grudzińskiemu - ekspertowi do spraw energetyki.

 

Które marki najmniej, a które najbardziej trują

Komisja Europejska, w ramach walki o ograniczanie emisji dwutlenku węgla wsektorze motoryzacji, opublikowała raport, w którym zdradza, jakie markisamochodowe emitują najmniej CO2 do atmosfery, a które przyczyniająsię do największego zatruwania naszego środowiska tym gazem. Wyniki nie sąjednak specjalnie zaskakujące.

 

Coraz niższa emisja CO2

Bycie ekologicznym jest dziś w modzie, co w przypadku motoryzacji najbardziejwidoczne jest poprzez ciągłą walkę o obniżanie poziomu emisji dwutlenkuwęgla. Już piąty rok z rzędu marką o najniższym w Europie poziomie emisjiCO2 jest Fiat ze średnią 118,2 g/km. Najmniej nowe samochody zanieczyszczająśrodowisko w Portugalii, a Polska plasuje się na 14. pozycji wśródnajwiększych europejskich krajów.

 

Komisja Europejska: Redukcja CO2 z korzyścią dla wszystkich

Komisja Europejska będzie chciała wprowadzić dalsze ograniczenia emisjidwutlenku węgla z samochodów osobowych i lekkich pojazdówdostawczych. Zaproponowane przez Komisję poziomy emisji CO2 miałyby zacząćobowiązywać od 2020 roku.

 

Fiat emituje najmniej CO2, Polska na szarym końcu

W minionym roku niemal wszystkie liczące się na Starym Kontynencie markisamochodowe obniżyły swoją średnią emisję dwutlenku węgla. Na czele, juższósty rok z rzędu, znajduje się Fiat. Natomiast wśród 23europejskich krajów, jeden z najwyższych poziomówzanieczyszczenia CO2 przez nowo sprzedane samochody zanotowano w Polsce.

 

Samochody będą spalać 3-4 l/100 km?

Komisja ds. Środowiska Parlamentu Europejskiego opowiedziała się w dniuwczorajszym za dalszym ograniczaniem poziomu dwutlenku węgla emitowanego przeznowo sprzedawane na rynku europejskim samochody.

 

Niemcy blokują głosowanie ws. emisji CO2

Na zamkniętym spotkaniu kraje członkowskie UE po raz kolejny już odwlekłygłosowanie nad zatwierdzeniem porozumienia ws. limitów średniej emisjiCO2 z samochodów na rok 2020. W czerwcu tego roku Parlament Europejski,Komisja i kraje członkowskie zakończyły negocjacje w tej sprawie,potwierdzając cel 95 g CO2/km. Przekłada się on na średnie zużycie paliwa3,8 l/100 km.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "emisja CO2".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019