Wyszukiwałeś:

energia X

elektryczna X

. Znaleziono 113 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: energia elektryczna

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 113 wszystkich):

Wątek na forum: Auta na prąd to nowy rynek motoryzacyjny

A z czego będzie wytwarzana energia elektryczna do tych samochodów? W Polsce na pewno z węgla. I gdzie tu ekologia? ~luki

 

Volkswagen zasilany energią słoneczną

W fabryce Volkswagena w Wolfsburgu uruchomiona została największa instalacjasolarna, dzięki czemu działalność zakładu pozwoli na znaczną redukcjęemisji CO2 do atmosfery.

 

Kolejny krok w kierunku elektro-rewolucji

Firma General Electric (GE), gigant w technologiach związanych z prądem,zaprezentowała nowo zaprojektowaną miejską ładowarkę do samochodówelektrycznych. Urządzenie o nazwie GE WattStation powstało z myśląrozszerzania idei samochodu elektrycznego.

 

Energia elektryczna z podmuchu ciężarówek

Francuzi testują urządzenia wytwarzające energię elektryczną ze wzbudzanegoprzez przejeżdżające ciężarówki podmuchu powietrza. Pracewdrożeniowe trwają już wzdłuż autostrady A6, łączącej Paryż zLyonem. 

 

Ekologiczne kroki Volvo

Szwedzka marka rozwija prace nad ogniwami paliwowymi tak, by móc je potemzaadaptować do przyszłych modeli. Celem firmy jest posiadanie dwóchprototypów do 2012 roku, gotowych do codziennych testów drogowych.

 

Czy biopaliwa drugiej generacji zdobędą rynek?

Energia elektryczna, wodór, a może jednak biopaliwa będą dominującympaliwem, które w najbliższych latach będzie napędzać jeżdżące ponaszych drogach pojazdy? Jedno jest pewne, konwencjonalnych paliw nie starczynam już na długi czas.

 

Opel Gliwice z certyfikatem systemu zarządzania energią

Gliwicki zakład GM Manufacturing Poland zakończył proces certyfikacji systemuzarządzania energią EN 16001: 2009. Dzięki temu stał się drugim w Polsce ipierwszym w General Motors, przedsiębiorstwem certyfikowanym w tym zakresie.

 

Ma być więcej stacji do ładowania energii, z tymi samymi wtyczkami

Unia Europejska, która promuje proekologiczne rozwiązania w sektorzemotoryzacji, będzie chciała wprowadzić na przestrzeni kilku najbliższych latpakiet rozwiązań, dzięki którym znacząco ma wzrosnąć liczba stacjiz paliwem alternatywnym. Chodzi tu o LPG, CNG, ale także energię elektryczną,wodór a nawet LNG.

 

100 lat elektryczności w samochodach

Dziś samochody napędzane energią elektryczną stają się powolicodziennością. Mało kto jednak wie, że początki elektryczności wsamochodach sięgają początków ubiegłego stulecia a jednym zprekursorów elektryczności w autach była firma Bosch.

 

Opona Goodyeara sama wytwarza energię

Targi samochodowe w Genewie to nie tylko luksusowe samochody i piękne hostessy, ale także pokaz najnowocześniejszej technologi ze świata motoryzacji. Doskonałym przykładem jest opona Goodyear BH03.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "energia elektryczna".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019