Wyszukiwałeś:

energii

. Znaleziono 4770 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: energii

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 4770 wszystkich):

Wątek na forum: W Polsce też będą stacje ładowania energii

Tak, ale energia w Polsce jest za droga! Prywatyzacja (inaczej kradzież) doprowadziła do bardzo wysokich cen (szczególnie przesyłu) energii. ~Tak, ale energia w Polsce jest za droga!

 

Mniej biopaliw, więcej "czystej" energii

Unia Europejska (UE) zmienia swoje stanowisko w sprawie procentowego udziałubiopaliw w ogólnym rynku surowców. Do 2020 roku ilość paliwpochodzenia roślinnego ma wynosić nie więcej niż 6 procent. Wedługwcześniejszych planów biopaliwa miały stanowić 10 procent całegoskładu paliwa zużywanego w Europie. W zamian za to w branży motoryzacyjnejzwiększyć ma się udział energii odnawialnej.

 

Volvo Trucks przyjazny dla środowiska

Fabryka kabin Volvo Trucks w Umeå wkrótce będzie całkowicieneutralna pod względem emisji CO2. Cel ten jest osiągany poprzez zastępowaniepropanu eterem dimetylowym (DME) oraz redukcję zużycia energii, polegającąna wykorzystaniu zimnych wód podziemnych do chłodzenia urządzeńprzemysłowych. Jednocześnie dokonano daleko idącej modernizacji lakierni,która dzięki temu stałą się jedną z najbardziej ekologicznych ienergooszczędnych lakierni na świecie.

 

Panamera V8 będzie oszczędniejsza

Choć kupujący tego typu auta z tak potężnymi silnikami nie patrzą raczej nawyniki spalania, to nie znaczy to, że producenci supersportowych modeli niestarają się i u nich zmniejszyć apetyt na paliwo. Porsche wprowadza właśniepewne zmiany mające obniżyć średnie spalanie w topowych wersjach Panamery.

 

Odnawialne akumulatory z Volta

General Motors i Grupa ABB rozpoczynają współpracę zmierzającą doopracowania pilotażowych projektów dalszego użytkowaniaakumulatorów pochodzących z napędzanego elektrycznie Chevroleta Volta.Badana będzie możliwość ich wykorzystywania jako źródła energiiodnawialnej.

 

Seat w słońcu - etap pierwszy

W ramach zaangażowania w ochronę środowiska firma SEAT zrealizowałapierwszą fazę projektu „SEAT w SŁOŃCU”, obejmującą instalacjędwóch zespołów ogniw fotowoltaicznych wytwarzających 6milionów kWh ekologicznej energii elektrycznej. W ciągu pierwszego rokueksploatacji system wytworzy znacznie więcej energii, niż zużyto łącznie wMadrycie i Barcelonie do zasilenia świetlnych dekoracji bożonarodzeniowych.

 

i-Eloop - lepiej odzyskuje i więcej oszczędza

Nie, nie. To nie jest nowy model tabletu, ani sprzętu muzycznego DJ'a z Ibizy.i-Eloop to niezwykły system rekuperacji energii, który oszczędza nawetdo 10% paliwa. Tak twierdzi Mazda, pomysłodawca tego urządzenia.

 

Volvo testuje system KERS

Znany szerszej publiczności z bolidów Formuły 1, system odzyskiwaniaenergii kinetycznej KERS, jest obecnie testowany przez inżynierów Volvo.Dzięki niemu możliwe jest obniżenie spalania, i to nawet o 25 proc., a takżepoprawa osiągów auta.

 

Wątek na forum: Buduję warsztat i szukam odszczedności

Witajcie Koledzy !nMam do was parę pytań, liczę na waszą pomocnKończę budowę swojego warsztatu, nie jest to jakiś wielki warsztat aczkolwiek założyłem działalność gospodarczą i mam zamiar na tym zarabiać - zawsze było to moim marzeniem : )nnW związku z tym iż większość narzędzi pobiera ogromnie d...

 

Milion aut elektrycznych w Polsce - do 2025 roku

Taka wizję ma Ministerstwo Energii. Przedstawiono ją w Planie Rozwoju Elektromobilności. Zadanie takie może wydawać się niemożliwe, ale według resortu energii, cel zostanie osiągnięty.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018