Wyszukiwałeś:

etanol

. Znaleziono 45 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: etanol

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 45 wszystkich):

Pierwszy w Polsce autobus na etanol

Słupsk jest pierwszym i w najbliższym czasie jedynym miastem w Polsce,którego władze podjęły decyzję o wprowadzeniu do obsługipasażerów komunikacji miejskiej autobusów zasilanych ekologicznympaliwem odnawialnym etanol E95. Do końca roku na ulicach Słupska kursowaćbędzie 5 takich autobusów.

 

Sześć cylindrów na Bio-etanol

Wraz z premierą studium koncepcyjnego Volvo XC60, która została zaplanowanana początek przyszłego roku podczas targów w Detroit, szwedzki producentzaprezentuje nową jednostkę silnikową. Będzie to sześciocylindrowiecnapędzany ekologicznym bio-etanolem.

 

Pierwsza Toyota na bio-etanol

Japońska Toyota wprowadziła na rynek swój pierwszy pojazd zasilanybio-etanolem. W Brazylii rozpoczęła się właśnie sprzedaż kompaktowejCorolli wyposażonej w silnik typu Otto o pojemności 1.8 l., która może byćnapędzana zarówno benzyną jak i bezwodnym alkoholem etylowym.

 

Pajero na etanol

Mitsubishi już od lipca wprowadzi do sprzedaży na rynku brazylijskim modelPajero przystosowany do zasilania zarówno benzyną, jak i etanolem.

 

BIO-Ferrari

Ekologiczne Ferrari? Przepisy i normy zmuszające producentówsamochodowych do konstruowania ekologicznych modeli dopadła także tąluksusową markę. Na salonie samochodowym w Detroit włoski producentzaprezentował "oszczędną" wersję Ferrari F430 Spider.

 

Ekologia czy ściema?

Według Unii Europejskiej paliwa z odnawialnych źródeł, bez znaczeniaczy biodiesel czy etanol, są naszą przyszłością. Za tym stwierdzeniemstoją też producenci samochodów, a wraz z nimi wtórują temurolnicy. Warto jednak przyjrzeć się tej sprawie dokładniej i rozważyć kilkaaspektów.

 

Scania zasilana etanolem

Światowa premiera pierwszych samochodów ciężarowych Scania zasilanychetanolem. Po blisko 20 latach produkcji autobusów zasilanych etanolemScania poszerza gamę pojazdów przeznaczonych do transportu miejskiegowykorzystujących to paliwo.

 

Książe Karol tankuje wino

Wino angielskie to sposób Księcia Karola na alternatywne zasialnienapędu do jego ulubionego samochodu. Następca tronu brytyjskiego, któryczęsto udziela się w sprawach dotyczących ekologii i ochrony środowiska odteraz będzie tankował etanol do swojego Astona Martina Volante DB6.

 

Trzy paliwa w jednym aucie

W motoryzacji krystalizuje się nowy trend dotyczący alternatywnychźródeł napędu. Dzięki samochodom Forda i Volvo z serii Tri-Fuel,kierowca może zdecydować czy w danym momencie jazdy chce korzystać zzasilania tradycyjną benzyną, gazem lub etanolem.

 

Bio-etanol

Rodzaj paliwa należącego do grupy tzw. paliw alkoholowych. Pozyskiwany jest głównie z produktów roślinnych w wyniku fermentacji oraz procesu odwadniania.

Szukasz części samochodowych do Twojego auta? Odwiedź Sklep mojeauto.pl - części samochodowe!

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018