Wyszukiwałeś:

eurowiniety

. Znaleziono 16 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: eurowiniety

Spróbuj też wyszukać: eurowiniety punkt sprzedarzy

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 16 wszystkich):

Nowości DKV

Na początku października 2008 r. Dania, Szwecja, Holandia, Belgia i Luksemburgwprowadzają elektroniczny system rozliczania opłat za autostrady, mosty itunele. Firma DKV Euro Service obsługiwać będzie nowy system od momentu jegouruchomienia – klienci będą mogli kupić elektroniczne eurowiniety zapomocą karty paliwowej DKV Card.

 

PE popiera ekologiczne opłaty dla ciężarówek

Parlament Europejski poparł kolejną nowelizację dyrektywy o tzw.eurowinietach. Tym razem dotyczy ona opłat drogowych dla ciężarówekpowyżej 12 ton, której zadaniem jest lepsza ochrona środowiskanaturalnego, zdrowia obywateli i promocja „zielonego” transportu.

 

Zielone szlabany

Jeszcze kilka miesięcy temu przewoźnicy narzekali na brak kierowców,ciężarówki nie dało się kupić nawet za łapówkę, rządmamił wizją bezkresnych autostrad a paliwo taniało. Teraz połowa taborurdzewieje po parkingach, kierowców się zwalnia, rząd odwołuje kolejneinwestycje a cena paliwa idzie w górę. Jakby tego było mało, toczącesię w zupełnym oderwaniu od finansowej rzeczywistości ery kryzysu, trybyeuropejskiej ekologicznej maszyny, zaczynają mielić już i tak stojącą nadprzepaścią branżę transportową.

 

Winiety znów podrożeją

Resort infrastruktury szykuje podwyżkę dla firm transportowych. Za takądecyzją kryje się prozaiczny powód – brak pieniędzy dlaoperatorów autostrad. Już w tym roku dziura będzie liczyć 300 mln zł.

 

UTA uniwersalna

Jako pierwszy z emitentów kart paliwowo-serwisowych UTA wprowadza doswojej oferty urządzenie, które umożliwi elektroniczny pobórmyta w ramach wielu systemów autostradowych.

 

Znowu podwyżka winiet i znów protest kierowców

Ogólnopolską akcję protestacyjną planuje 3 czerwca ZrzeszenieMiędzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce - poinformował wczwartek prezes ZMPD Jan Buczek. Protest jest wymierzony przeciwko planowanejprzez rząd na 10 czerwca kolejnej już podwyżkę cen winiet drogowych.

 

Zabrakło winiet przez opieszałość urzędników

Właśnie zaczął obowiązywać nowy cennik opłat drogowych. Już dziśporuszanie się po drogach kosztuje transportowców nawet dwa razy więcejniż dotychczas. Nie dość, że przewoźnicy są zbulwersowani wysokościąpodwyżek, przez urzędniczy bałagan nie sposób już dostać winiet znowymi stawkami - donosi RMF FM.

 

Czekając na Wielkiego Brata

Od 1 lipca 2011 r. ma zacząć działać w Polsce elektroniczny system poboruopłat drogowych. Nowela ustawy z 21 marca 1985 r. o drogach publicznych -zezwalająca stacjom benzynowym pobierać opłaty za korzystanie z dróg wsystemie elektronicznym - została już uchwalona. Ustawa to jednak dopieropoczątek długiej drogi, na końcu której tylko majaczy na razieelektroniczne światełka w tunelu.

 

DKV Card przez internet

Eurowinieta to opłata za korzystanie z autostrad na terenie krajówBeneluksu, Danii i Szwecji. Obowiązuje wszystkie pojazdy o masie powyżej 12 t.Posiadacze karty paliwowej DKV Card mogą teraz zakupić winietę przezinternet, jeszcze przed wyruszeniem kierowcy w trasę.

 

DKV Card: eurowiniety przez internet

Eurowinieta to opłata za korzystanie z autostrad na terenie krajówBeneluksu, Danii i Szwecji. Obowiązuje wszystkie pojazdy o masie powyżej 12 t.Posiadacze karty paliwowej DKV Card mogą teraz zakupić winietę przezinternet, jeszcze przed wyruszeniem kierowcy w trasę 

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019