Wyszukiwałeś:

ewidencja X

czasu X

pracy X

kierowcow X

. Znaleziono 8 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: ewidencja czasu pracy kierowcow

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 8 z 8 wszystkich):

Znowelizowano ustawę o czasie pracy kierowców

Pracodawcom w firmach transportowych będzie łatwiej prowadzić ewidencjęczasu pracy kierowców. Do rozliczenia będzie można użyć m.in.wydruków i plików pobranych z karty kierowcy i tachografucyfrowego. Nowelizacja dostosowuje także przepisy dotyczące pracy w nocy, dounijnych standardów.

 

Nowe przepisy o czasie pracy kierowców wchodzą w życie

Przypominamy, że już 28 czerwca br. wejdą w życie zmiany w ustawie o czasiepracy kierowców wprowadzonych ustawą z dnia 7 maja 2009 r. opublikowanąw Dz. U. Nr 79, poz. 670 z dnia 28 maja 2009 r. Zmieniają się przepisyzwiązane z pracą nocną oraz ewidencją czasu pracy.

 

Ograniczenie czasu pracy dla wszystkich kierowców

Parlament Europejski przegłosował przepisy dotyczące ograniczenia czasu pracykierowców. Chodzi o kierowców pracujących na własny rachunek.Nowe przepisy mogą być ciosem dla polskich jednoosobowych firm bo obejmą ichte same przepisy co kierowców pracujących w firmach spedycyjnych.

 

PIP: firmy powszechnie łamią przepisy o czasie pracy kierowców

Aż 61 proc. skontrolowanych przez Państwową Inspekcję Pracyprzewoźników łamało przepisy dotyczące czasu jazdy, czasu postojuoraz obowiązkowych przerw i czasu odpoczynku kierowców. Kontroleprzeprowadzono w ur. u 364 pracodawców, zatrudniających ogółemponad 35 tys. pracowników. Inspektorzy sprawdzili ponad 402 tys. dnipracy kierowców.

 

UE: wszyscy kierowcy na tych samych warunkach

Kierowcy autobusów i ciężarówek, którzy pracują nawłasny rachunek muszą podlegać tym samym przepisom, co kierowcy zatrudnieni wfirmach przewozowych. Takie jest stanowisko przyjął Parlament Europejski,odrzucając jednocześnie projekt Komisji Europejskiej wyłączającej ich z zzakresu dyrektywy o czasie pracy kierowców z 2002 roku.

 

Ujednolicą prawo o czasie pracy kierowców

Uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o czasie pracy kierowców oraztransporcie drogowym, dostosowująca nasze prawo do decyzji KomisjiEuropejskiej, zapewni ujednolicenie w całej UE dokumentacji dotyczącej czasupracy kierowców, a inspektorzy nie będą mieli problemu z jejweryfikacją, co jest niezwykle istotne zwłaszcza dla przewoźnikówmiędzynarodowych.

 

Jeździsz za dużo?

Czas pracy kierowcy to bardzo powszedni problem na polskich drogach. O ile wprzypadku zawodowych kierowców jeżdżących ciężarówkamiprzepisy są jasne, to w przypadku pracowników wykorzystujących auto docelów służbowych jak np. przedstawiciele handlowi, często dochodzi donadużyć.

 

Będą "inteligentne" tachografy

Już za trzy lata każda nowa ciężarówka na rynku europejskim będziemusiała być wyposażona w nowe, "inteligentne" tachografy. Pokolejnych piętnastu latach takie urządzenia będą musiały się znaleźć wewszystkich pojazdach ciężarowych.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "ewidencja czasu pracy kierowcow".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019