Wyszukiwałeś:

ferie X

zimowe X

. Znaleziono 15 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: ferie zimowe

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 15 wszystkich):

Zimowy kodeks drogowy

Zamierzasz spędzić ferie zimowe za granicą? I na dodatek wybierasz się wgóry? Sprawdź, w których regionach Europy po przyjemnościbiałego szaleństwa trzeba wyruszać uzbrojonym w opony zimowe i jakichprzepisów trzeba tam przestrzegać. Nie wszędzie bowiem są one takiesame.

 

Gdzie i kiedy na zimówkach?

W Polsce nie obowiązują jednoznaczne przepisy nakazujące kierowcom wymianęopon z letnich na zimowe, kiedy na drogach panują ekstremalne warunkiatmosferyczne. W Europie jest jednak gro krajów, w których takiewymogi istnieją, a niedostosowanie się do nich może grozić nie tylkootrzymaniem mandatu, ale też trafieniem za kratki. Nim wyruszymy na ferie wartosprawdzić, czego możemy się spodziewać w zimowych miesiącachpodróżując za granicą.

 

W drodze na zimowy odpoczynek

Wyjeżdżasz niebawem na ferie? Pamiętaj, że mocno obładowany samochóddiametralnie zmienia swoje zachowanie na drodze podczas hamowania,przyspieszania czy pokonywania zakrętów. W zimowych warunkach nakierowców czeka jednak jeszcze kilka innych niespodzianek.

 

Bezpieczne ferie

Jak co roku policjanci drogówki na terenie całego kraju prowadzą akcję„Bezpieczne ferie”. Przy wsparciu inspektorów InspekcjiTransportu Drogowego realizują działania mające na celu zapewnieniebezpieczeństwa dzieciom i młodzieży, która wyjeżdża w tym roku nazimowiska.

 

Na zimówkach za granicą

Jeśli zamierzasz spędzić ferie zimowe poza granicami kraju, warto wiedziećgdzie i w jakim okresie w poszczególnych państwach Europy należyporuszać się na oponach zimowych, a w których takiego obowiązku niema.

 

Ruszyły ferie 2014 - uwaga na drogach!

Rozpoczęły się tegoroczne ferie zimowe dla dzieci i młodzieży szkolnej. Jakzwykle zwiększy się ruch na drogach do zimowych kurortów.Bezpieczeństwa najmłodszych będą strzec policjanci oraz funkcjonariuszeInspekcji Transportu Drogowego, którzy, jak co roku, będą dokładniekontrolować stan techniczny autokarów oraz uprawnienia kierowców.

 

Ferie na autostradach

W najbliższy poniedziałek (19 stycznia) ruszają ferie zimowe w pierwszychczterech województwach, jednak zwiększonego ruchu możemy sięspodziewać już w ten weekend. GDDKiA zapowiada, że wraz ze wzrostemnatężenia ruchu na autostradach zwiększana będzie obsługa na bramkach.

 

Wyjazd na narty - przepisy w Europie

Uczniowie szkół w niektórych województwach rozpoczęlijuż zimowe ferie. Za chwilę dołączą inne województwa, a okres feriizimowych potrwa do końca lutego. Przez ten czas wiele osób wyjedzie nanarty do europejskich kurortów. Zobacz, jakie przepisy obowiązują wnajchętniej odwiedzanych przez Polaków krajach.

 

Jedziesz na ferie? Sprawdź samochód

Zanim wyjedziemy  na ferie warto dokładnie sprawdzić naszsamochód, żeby uniknąć niespodzianek związanych z jego stanemtechnicznym. Na co zwrócić uwagę?

 

Samochodem na narty. Jak bezpiecznie jeździć zimą?

Zimowa jazda jest dla kierowców bardzo wymagająca. Wspólnie zekspertami radzimy, jak bezpiecznie dotrzeć zimą do celu.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "ferie zimowe".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019