Wyszukiwałeś:

homologacja X

europejska X

. Znaleziono 15 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: homologacja europejska

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 15 wszystkich):

Pierwsza europejska homologacja dla modelu DAF XF105

Od końca kwietnia b.r. krajowe władze homologacyjne mają prawo wystawianiaeuropejskich homologacji typu pojazdu również dla pojazdówciężarowych. Producenci ciężarówek nie będą musieli, więc jużwnioskować o homologację typu pojazdu, osobno w każdym z dwudziestu siedmiukrajów Unii Europejskiej.

 

Zbliża się koniec kratek

Ministerstwo Finansów uzyskało zgodę Unii Europejskiej, by na okrestrzech lat zawiesić możliwość odliczania podatku VAT od paliwa zakupowanegodo tzw. aut z kratką.

 

Homologacja ciężarówek po polsku przed Trybunałem UE

Komisja Europejska chce pozwać Polskę przed oblicze TrybunałuSprawiedliwości UE. Powodem jest niewdrożenie unijnej dyrektywy z 2007 roku wsprawie homologacji ciężarówek, samochodów dostawczych iautobusów, której zadaniem jest ujednolicenie proceduryhomologacji tego typu aut w Europie.

 

Auta z kratką zagrożone

Najpierw w efekcie wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości na polskiedrogi po kilku latach nieobecności powróciły auta z kratką. Dwieostatnie decyzje Komisji Europejskiej mogą spowodować natomiast, że znowu niebędzie sensu ich kupować. Jak widać, to instytucje europejskie majądecydujący wpływ na to, jakie auta kupują polscy przedsiębiorcy.

 

Unia żąda rejestracji "anglików"

Komisja Europejska postanowiła wezwać Polskę do usunięcia przeszkód wrejestrowaniu samochodów przystosowanych do ruchu lewostronnego. Grozinam nawet skierowaniem sprawy do Trybunału Sprawiedliwości UE.

 

Jedna homologacja wystarczy

Już wkrótce zniknie konieczność uzyskiwania homologacji dla nowegopojazdu w każdym państwie Unii Europejskiej. Przyjęta przez rząd nowelizacjaprzepisów, wdrażająca unijną dyrektywę, zakłada, że świadectwohomologacji nowego samochodu uzyskane w jednym kraju UE będzie ważne naterenie całej Unii.

 

Przepisy o homologacji części już gotowe

W czerwcu czeka nas zmiana przepisów dotycząca homologacji części dosamochodów. Po burzliwych negocjacjach środowisko niezależnychdostawców części, które było reprezentowane przezStowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów CzęściMotoryzacyjnych, przeforsowało bardziej prokonsumenckie rozwiązania.

 

Wojna o VAT od aut trwa

Ta decyzja Komisji Europejskiej może sprawić, że od przyszłego roku znowu dołask powrócą "kratki". Chyba że Ministerstwo Finansówzdecyduje się na jakiś bardziej redykalny krok i umożliwi na przykładprzedsiębiorcom odliczanie pełnego podatku VAT od wszystkich pojazdówzakupionych na firmę.

 

Komisja Europejska idzie na rękę Polsce ale nie Polakom

Komisja Europejska opublikowała w końcu wypatrywaną od dłuższego czasudecyzję w sprawie wniosku o derogację przepisów dot. odliczania podatkuVAT od pojazdów nabytych przez przedsiębiorców. Komisja zgodziłasię z propozycją polskich władz i tym samym firma nabywająca samochódbędzie mogła odliczyć tylko 50% podatku naliczonego.

 

Osobowy z homologacją N1 ma swoje wady

Z początkiem roku przedsiębiorcy zyskali możliwość nabycia, po znacznieniższej cenie, samochodu osobowego z homologacją ciężarową. To dobrawiadomość. Jednak nie można zapomnieć o niedogodnościach związanych ztakim zakupem, które lepiej dokładnie rozważyć przed podjęciemostatecznej decyzji.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "homologacja europejska".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019