Wyszukiwałeś:

korytarze X

drogowe X

. Znaleziono 10 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: korytarze drogowe

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 10 wszystkich):

2025 r - europejskie standardy

Realizacja założeń "Polityki transportowej państwa na lata2006-2025" ma sprawić, że docelowo w 2025 roku system transportowy Polskibędzie spełniał warunki stawiane systemom transportu krajów wysokorozwiniętych.

 

S14 – zachodnia obwodnica Łodzi

Ponad 40 km zachodnia obwodnica Łodzi – droga ekspresowa S14 to kluczowainwestycja. Budowa drogi ma być realizowana w latach 2009-2013, jednak najpierwtrzeba wybrać wariant przebiegu trasy. W związku z tym rozpoczęły siękonsultacje w sprawie lokalizacji drogi.

 

Świętokrzyskie krajówki w TEN-T

Żadna ze świętokrzyskich dróg nie została zakwalifikowana doTranseuropejskiej Sieci Transportowej TEN-T, kiedy to negocjowaliśmy ten układw 2002 roku. Teraz w TEN-T mają szansę znaleźć się drogi krajowe nr 7 i 74.

 

S3 – kolejny "ekspresowy" priorytet

Priorytetowy – to popularne określenie w przypadku inwestycji drogowych wnaszym kraju. Jak się jednak okazuje największe priorytety wcale nie sąsprawniej realizowane. Przeprowadzone dotychczas prace związane z budową drogiekspresowej S3 zdają się potwierdzać tę tezę. Budowa trasy jest w planachjuż od 1993 roku, jednak połączy ona północ i południe krajuprawdopodobnie dopiero w 2013 roku.

 

Sztafeta dla nowych możliwości transportowych Polski i Europy

W dniach 29.09.2009 – 01.10.2009 odbyła się międzyregionalna sztafetapromująca inicjatywę Środkowoeuropejskiego Korytarza TransportowegoCETC-ROUTE65. To wyraz poparcia mieszkańców i przedstawicieli władzlokalnych dla inicjatywy regionów – utworzenia Korytarza.

 

Via Carpatia – po wsparcie do Brukseli

Komisja Europejska przygotowuje rewizję i uzupełnienie sieci TEN-T o noweszlaki transportowe. Dla wschodniej części Polski znaczenie ma kwestiawpisania do tego dokumentu drogi Via Carpatia, która łączyć będzieBałtyk z Morzem Czarnym i Śródziemnym. Gdyby projekt Via Carpatiaznalazł się na liście TEN-T – jego realizacja byłaby możliwa zudziałem funduszy europejskich z następnej perspektywy finansowej na lata2014-2020.

 

Kraj Kralovohradecki i Dolny Śląsk chcą S3

Budowa dróg łączących Czechy z Polską w ramach ŚrodkowoeuropejskiegoKorytarza Transportowego CETC - ROUTE65 była tematem spotkania wicemarszałkaDolnego Śląska Marka Łapińskiego oraz hetmana Kraju Kralovohradeckiego,Lubomíra Franca. Budowa drogi ekspresowej S3 na Dolnym Śląsku jest wplanach już kilkanaście lat, jednak nadal nie wiadomo kiedy wreszcie trasapołączy północ i południe kraju. Inwestycja miała zakończyć sięza dwa lata. Jej realizacja zaawansowana jest finansowo, dokumentacyjnie,koncepcyjnie i projektowo. Nowy Program Budowy Dróg Krajowych na lata2011-2015 nie gwarantuje jednak, ze jest to inwestycja priorytetowa, zzapewnionym finansowaniem.

 

Zielone korytarze

Koncepcja Zielonych Korytarzy zakłada wzajemne uzupełnianie sięróżnych gałęzi transportu drogowego, kolejowego, żeglugi morskiejbliskiego zasięgu oraz żeglugi śródlądowej w taki sposób, abyusprawnić transport towarów na głównych ciągach komunikacyjnychw UE oraz zminimalizować negatywny wpływ transportu na środowisko naturalne.Zielone Korytarze mają charakteryzować się zrównoważonymirozwiązaniami logistycznymi z wykorzystaniem współmodalności,efektywną zlokalizowaną infrastrukturą i punktami przeładunkowymi.

 

W 2012 roku przybyło najwięcej nowych dróg

W 2012 roku oddano do użytku około 740 kilometrów nowych drógkrajowych. Dzięki nowym odcinkom autostrad i dróg ekspresowych kierowcyw krótszym czasie pokonają trasę np. ze stolicy do Łodzi, Wrocławiaczy Gdańska. W mijającym roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych iAutostrad wydała na inwestycje około 22 mld zł.

 

Miliardy na polskie drogi

Około 95 mld zł trafi na budowę dróg w Polsce - 40 mld zł z polskiegobudżetu a około 45 mld zł z funduszy unijnych. Inwestycje obejmągłównie budowę autostrad i dróg ekspresowych, w tym traswpisujących sie w głowne korytarze transportowe Europy.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "korytarze drogowe".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019