Wyszukiwałeś:

mandaty

. Znaleziono 270 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: mandaty

Spróbuj też wyszukać: zdjęcie z foforadaru taryfikator mandatów mandaty straży miejskiej

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 270 wszystkich):

Dwukrotnie droższe mandaty!

Najprawdopodobniej już od przyszłego roku średnio nawet dwukrotnie zdrożejąmandaty za naszą zachodnią granicą. Przykładowo za jazdę pod wpływemalkoholu możemy zapłacić aż 1.500 euro.

 

Wyższe mandaty, większa prędkość

Ciąg dalszy prac nad nowelizacją prawa o ruchu drogowym. Posłowie nawczorajszym posiedzeniu Sejmu przyjęli kilka poprawek Senatu do kodeksudrogowego, m.in. dotyczącą zwiększenia do 110 km/h dopuszczalnej prędkościna wszystkich drogach ekspresowych oraz pozostałych dwujezdniowych.

 

Mandaty zimową porą

Zima to szczególnie nieprzyjemny dla kierowców czas. Trudnewarunki na drogach, szybciej zapadające ciemności utrudniają dość znaczniebezpieczne poruszanie się. Do tego dochodzą wykroczenia, typowe dla tej poryroku, za które grożą nam mandaty karne. Podpowiadamy, co należy donaszych obowiązków, a czego absolutnie nie powinniśmy czynić, aby nienarazić się na otrzymanie grzywny.

 

Mandaty bez funkcji edukacyjnej

Teoretycznie kara za popełnione wykroczenie powinna być nauczką ispowodować, że osoby, które otrzymały w przeszłości mandaty zmieniąswój styl jazdy i zaczną przywiązywać większą wagę, chociażby doograniczeń prędkości. Ale czy tak jest naprawdę?

 

NIK: 30 proc. mandatów bez zapłaty

Jak wynika z najnowszej kontroli przeprowadzonej przez NIK, w Polsce nie udajesię wyegzekwować aż trzydziestu procent należności za mandaty i karyadministracyjne, w tym głównie za mandaty wystawiane kierowcompopełniającym wykroczenia drogowe.

 

Mandaty na drodze płacą nie tylko kierowcy

Mandaty to zmora każdego kierowcy. Rosnąca liczba fotoradarów,jeżdżące nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, czyhające wnajbardziej niespodziewanych miejscach patrole drogówki zmuszają doprzestrzegania często absurdalnych przepisów. Groźba mandatu zawykroczenie drogowe wisi jednak nie tylko nad kierowcami.

 

Oto najdroższe mandaty świata

Każdy z nas powinien przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Jednak niekażdemu zawsze udaje się jeździć zgodnie z przepisami. Niestety grożą zato konsekwencje. Czasami bardzo kosztowne.

 

Wyższe mandaty od soboty

Od soboty obowiązują zmienione wysokości mandatów za niektórewykroczenia drogowe. Więcej zapłacimy np. za nieuprawnione parkowanie na"kopercie", piesi muszą się zaś liczyć ze 100-złotową grzywnęza brak odblasków.

 

Dostajesz mandaty? Zapłacisz wyższe OC

Firmy ubezpieczeniowe muszą zaciskać pasa. Przynajmniej w segmencie poliskomunikacyjnych, który nie jest rentowny. Dlatego za wszelką cenęszukają sposobów na podniesienie cen składek za OC. Nowy CEPiK może wtym pomóc.

 

Mandaty ? skąd się wzięły? Po co są?

Żeby na drogach było bezpiecznie, kierowcy muszą przestrzegaćprzepisów i jeździć z wyobraźnią. Jednak nie wszyscy stosują się doprzepisów, a popełniając wykroczenia drogowe narażają się nakonsekwencje w postaci mandatu karnego.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020