Wyszukiwałeś:

mgla

. Znaleziono 10 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: mgla

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 10 wszystkich):

Mgła przyczyną wypadków

Mgła sprawia, że kierowca, choć jedzie wolniej, automatycznie niebezpieczniezmniejsza dystans do poprzedzającego pojazdu. Doprowadza to do zwiększonegoryzyka wypadków.Podczas mgły cienka warstwa mikroskopijnych kropelek napowierzchni jezdni może być przyczyną tzw. lepkiego aquaplaningu.

 

Karambol 70 samochodów

Jedna ofiara śmiertelna, kilka z poważnymi obrażeniami, z czego dwie w stanieciężkim, to efekt karambolu, do jakiego doszło wczoraj po południu nakrajowej "jedynce" w Międzyświeciu.

 

Wątek na forum: Obwodnica Wasilkowa na Walentynki

....i dalej te przerywane linie na krawedziach...na farbe im szkoda czy brak rozumu..ale chociaz te linie na krawedziach wymalowali bo wiekszosc drog w Polsce ich nie ma i jak jest mgla,ciemno,pada czy samochody oslepiaja to niewiadomo gdzie jest krawedz jezdni i tak latwo o wypadek!

 

Bezpieczna jazda we mgle

Chcąc, nie chcąc niebawem zawita jasień. Według policyjnych statystyk tonajniebezpieczniejsza pora roku, biorąc pod uwagę liczbę wypadkówdrogowych. Opady deszczu, zalegające na drogach liście to tylko częśćzagrożeń. Szczególnym niebezpiecznym zjawiskiem atmosferycznymwystępującym w tym okresie są mgły. Podróżowanie w takich warunkachsprowadza się w zasadzie do jednego - noga z gazu. Warto jednak zwrócićuwagę na kilka innych ważnych aspektów.

 

Jesienne bolączki kierowców

Nie tylko częściej padające deszcze, pierwsze przymrozki czy mgła mogąutrudniać podróżowanie jesiennymi miesiącami. Rozpoczęła sięwłaśnie pora roku, chyba nawet mniej lubiana przez kierowców niż zima.Zwracamy zatem uwagę, jakie niebezpieczeństwa czyhają na kierowców ijak najlepiej się przed nimi bronić.

 

Wątek na forum: Mgła na drodze? Noga z gazu!

uwielbiam taką mega mgłę, kiedy nie widać dalej niż na parę metrów.... a tak na poważnie, to przy naprawdę gęstej mgle powinno się zjechać i poczekać na lepsze warunki atmosferyczne, no chyba że chce nam się jechać z prędkościo 5km/h ~pani jesień

 

Bezpieczna jazda we mgle

Jedno z najniebezpieczniejszych i zarazem najbardziej znienawidzonych przezkierowców zjawisk atmosferycznych. Mgła, bo to o niej mowa, wymusza nakierowcach maksymalne zwiększenie uwagi, bo o kolizję w takich warunkachnietrudno.

 

Jazda po zmierzchu - jak korzystać z zalet reflektorów?

Zimą noc zapada szybko, a dzień jest bardzo krótki. Jak zadbać omożliwie najlepszą widoczność za kierownicą?

 

Dobra pogoda to więcej wypadków

Czy liczba wypadków na drodze zależy od pogody? To oczywiste. Okazuje się jednak, że to niekoniecznie złe warunki przyczyniają się do większej wypadkowości na drodze.

 

Jazda na niewłaściwych światłach - mandaty i punkty karne

Światła do jazdy dziennej w deszczu i mgle, czy przeciwmgłowe podczas dobrejwidoczności – to często powtarzane błędy, za które grozimandat.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020