Wyszukiwałeś:

myto X

drogowe X

. Znaleziono 19 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: myto drogowe

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 19 wszystkich):

Zwadroń-Skalite otwarte

W obecności ministrów transportu Polski i Słowacji zostało otwarteprzejście graniczne Zwardoń-Skalite. Tym samym w Zwardoniu są czynne dwadrogowe przejścia graniczne: Zwardoń-Myto i Zwardoń-Skalite. Na obydwu tychprzejściach będzie obowiązywał ruch towarowy o dopuszczalnej masiecałkowitej do 7,5 tony.

 

E-myto: wątpliwości i kontrowersje

Wdrożeniem elektronicznego systemu poboru opłat drogowych zaczyna być dlawszystkich zmorą. Przeciągają się procedury przetargowe, wciąż nie wiadomona jakiej technologii opierał się będzie wdrażany system, ile potrwa jegowdrożenie, ile będzie kosztował i czy ktoś na nim zarobi. A przyszliużytkownicy systemu, kierowcy i przewoźnicy mają coraz więcej obaw, żee-myto uderzy ich mocno po kieszeni.

 

Niemcy wprowadzają myto za przejazd drogami krajowymi

Wszystkie autostrady w Niemczech są objęte mytem, obowiązującym pojazdy omasie powyżej 12 ton. Wielu kierowców ciężarówek korzysta zatemz dróg krajowych by zaoszczędzić na opłatach drogowych. W odpowiedzina ten dosyć powszechny proceder, niemieckie Ministerstwo Transportu planujewprowadzenie myta od połowy 2011 r. także na tych trasach.

 

Myto w Czechach coraz droższe

Na początku roku opłaty za przejazd i przewóz towarów poczeskich drogach wzrosły o 25%. Stawka elektronicznego myta wynosi terazśrednio 5 koron za kilometr. W roku 2012 transportowców czeka kolejnapodwyżka.

 

Rząd ustalił opłaty za przejazd autostradami

Nawet 53 gr za kilometr będą od 1 lipca płacić kierowcy ciężarówekza przejazd autostradami i drogami ekspresowymi - zdecydował rząd. Początkowoopłata taka ma być pobierana na ok. 1565 km dróg łącznie. Opłatybędą obowiązywać kierowców ciężarówek i autobusów odpoczątku lipca, kiedy ma ruszyć elektroniczny system poboru opłat.

 

Za auta osobowe też zapłacimy myto?

Zbyt szeroka definicja pojazdu samochodowego może spowodować, że od lipcarównież kierowcy niektórych samochodów osobowych będązmuszeni do płacenia myta na drogach krajowych w ramach elektronicznego systemupoboru opłat.

 

Rewolucja 1. lipca na polskich drogach

Pierwszy dzień lipca jest ważnym dniem nie tylko ze względu na objęcie przezPolskę przewodnictwa w Unii Europejskiej. W tym to dniu likwidacji ulega systemwinietowy, który zastąpiony zostaje przez system elektronicznego poboruopłat. Będą nim objęte niektóre tylko autostrady, drogi ekspresowe atakże drogi krajowe. Ponadto w życie wchodzi znowelizowana "ustawaradarowa". Jakby tego było mało, od tego dnia będziemy płacić zaprzejazd autostradą A2 od Konina do Strykowa.

 

Są opóźnienia w e-mycie

Kilkanaście godzin później niż to było pierwotnie planowane ruszysystem elektronicznego poboru opłat za korzystanie z niektórychdróg krajowych. Opóźnienie wynika z problemów zprzyłączem informatycznym części urządzeń kontrolnych.

 

Będą sprawdzać, czy płacimy e-myto

94 samochody przekazane Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowegoprzez firmę Kapsch - wykonawcę elektronicznego systemu poboru opłat –wyjechały już na drogi w poszukiwaniu kierowców, którzy niedopełnili obowiązku dokonania opłaty.

 

Czy samochód osobowy może być ciężarówką?

A wszystko przez błędną definicję pojazdu samochodowego w ustawie o drogachpublicznych, przez którą kierowcy aut osobowych z przyczepą o łącznejmasie ponad 3,5 tony musieli również opłacać e-myto.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "myto drogowe".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019