Wyszukiwałeś:

niechronieni X

uczestnicy X

ruchu X

drogowego X

. Znaleziono 11 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 11 wszystkich):

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Wrocławska drogówka przeprowadziła wczoraj kolejną edycję akcji pt."Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Jej celem jest kontrola wmiejscach najbardziej zagrożonych wypadkiem uczestników ruchupozbawionych ochrony.

 

Trudniej na zakopiance w Libertowie

Realizowana przez GDDKiA od listopada ubiegłego roku zaraz za granicami Krakowainwestycja, polegająca na przesunięciu skrzyżowania "zakopianki" zdrogą do Libertowa i na przebudowie całego układu drogowego w tym rejonie,wkroczyła w kolejną fazę. Od 8 marca prawa jezdnia drogi krajowej nr 7 naodcinku Kraków-Libertów (małopolskie) zostanie zamknięta dlaruchu na odcinku 1 km.

 

Będzie trzeba bardziej uważać na rowerzystów!

Rowerzyści obok pieszych należą do najmniej chronionych oczestnikówruchu drogowego. A że jednocześnie jest to chyba najtańszy sposobówdość szybkiego przemieszczania się w zatłoczonych miasta, wiele państw naróżne sposoby stara się wspomagać ten środek komunikacji. Jużwkrótce spore zmiany w organizacji ruchu rowerzystów mogą wejśći u nas, co będzie oznaczać zwiększenie ich uprawnień w stosunku dokierowców samochodów.

 

Zmiany w związku remontem w Libertowie

5 maja rozpoczął się kolejny etap przebudowy odcinka drogi krajowej nr 7 wLibertowie (woj. małopolskie). Ruch kołowy będzie się odbywał w obukierunkach po wykonanej nowej zachodniej jezdni ul. Zakopiańskiej. Zostaniezamknięty wjazd i wyjazd w ul. Świetlistą w Libertowie.

 

Pieszy na drodze

Wypadki z udziałem pieszych zajmują drugie miejsce pośród wszystkichrodzajów wypadków drogowych w Polsce. Najczęściej kończą siępoważnymi obrażeniami a nawet śmiercią.

 

Tracimy 30 miliardów przez wypadki

Nadmierna prędkość, kiepski stan techniczny pojazdów oraz nietrzeźwikierowcy, a także kiepska infrastruktura w głównej mierze zagrażająbezpieczeństwu ruchu drogowego w naszym kraju. A tylko przez wypadki drogowepolska gospodarka traci rocznie nawet 30 miliardów złotych.

 

Pieszy z obowiązkowymi odblaskami

Piesi, czyli najmniej chronieni, albo wręcz w ogóle nie chronieni,uczestnicy ruchu drogowego, mają marne szanse na wyjście bez szwanku w razieuderzenia przez szybko jadące auto. Ryzyko takiego zdarzenia wzrasta zwłaszczapo zmroku i poza obszarem zabudowanym. Pojawił się zatem pomysł, by w takichwarunkach pieszy obowiązkowo używał elementów odblaskowych.

 

Odblaski obowiązkowe, ale dopiero za rok

Na ostatnim przed przerwą wakacyjną posiedzeniu Sejmu rozstrzygnął się loselementów odblaskowych, jakie powinni nosić piesi po zmroku pozaobszarem zabudowanym.

 

Od niedzieli obowiązkowe odblaski

Już w niedzielę wchodzą w życie przepisy, zgodnie z którymiobowiązkowe stanie się używanie elementów odblaskowych, jeślibędziemy się poruszać po zmierzchu poboczem drogi poza obszarem zabudowanym.

 

NIK sprawdzi, jak dbamy o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów

W minionym roku na polskich drogach, najczęściej w okolicach skrzyżowań iprzejść, zginęło 1140 pieszych i 304 rowerzystów. Z tego też powoduNajwyższa Izba Kontroli przyjrzy się, w jaki sposób władze dbają obezpieczeństwo tych mniej chronionych uczestników ruchu drogowego.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019