Wyszukiwałeś:

obwodnica X

Gliwic X

. Znaleziono 33 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: obwodnica Gliwic

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 33 wszystkich):

A4 - obwodnica Gliwic w budowie

W marcu 2003 roku rozpoczęły się prace budowlane na odcinku A4 Kleszczów -Sośnica o długości 19,2 km. Wykonawcą robót jest portugalska firmaMSF-Empreiteros, S.A./Teodoro Gomes Alho, LDA., która podpisała kontrakt zGDDKiA na kwotę 68,7 mln eur.

 

Kolejny odcinek obwodnicy Gliwic

W zeszłym roku przekazano do użytku pierwszy odcinek  zachodniejobwodnicy Gliwic. Trasa prowadzi od węzła na DK nr 88 (obok Centrum HandlowegoARENA) – poprzez ul. Okulickiego – do skrzyżowania z ul.Sowińskiego.  Teraz trwają przygotowania do realizacji kolejnej częścitrasy od ul. Sowińskiego do ul. Daszyńskiego.  Inwestycja ma zakończyćsię w 2011 roku.

 

Ominąć Ostropę – czyli obwodnicy Gliwic cd.

Od kilku miesięcy trwają prace przy projektowaniu prawie 4-kilometrowejobwodnicy Ostropy (dzielnica Gliwic). Połączy ona zachodnią obwodnicędrogową miasta z autostradą A4 w węźle komunikacyjnym „Ostropa”.

 

Wszystkie drogi prowadzą do ...Gliwic

Od „starej autostrady” (DK 88) w gliwickich Żernikach po granicęPolski z Republiką Czeską w Gorzyczkach prowadzone są szeroko zakrojone pracezwiązane z budową śląskiego odcinka A1. W Gliwicach zaawansowane robotytrwają m.in. przy ul. Pszczyńskiej – na jednym z największych w Europieskrzyżowań autostrad. Daleko posunięta jest też realizacja 15-kilometrowegoodcinka „jedynki” prowadzącego od gliwickiego węzła A1 – A4w kierunku Knurowa, Czerwionki-Leszczyn i Bełku.

 

Autostradami wokół Gliwic

Trwają prace przy gliwickim odcinku autostrady A1 (od węzła GliwiceMaciejów do węzła Gliwice – Sośnica). Jest to odcinekzamykający 33 km obwodnicę górnośląskiego miasta. Pozostałączęść obwodnicy  tworzą: autostrada A4 (od węzła Gliwice –Kleszczów do węzła Gliwice – Sośnica) oraz tzw. stara autostradaczyli droga krajowa nr 88. Gliwice mają to szczęście, że budowa autostradyjest inwestycją rządową (inwestorem jest Generalna Dyrekcją DrógKrajowych i Autostrad) dofinansowaną z funduszy unijnych. Prace powinnyzakończyć się w połowie 2011 roku.

 

Obwodnicą Gliwic bez opłat w ruchu lokalnym

Przejazd autostradową obwodnicą Gliwic (obejmującą fragmenty autostrad A1 iA4) będzie w ruchu lokalnym bezpłatny – tak wynika z projektuministerialnego rozporządzenia.

 

Budowa autostrady A1 Sośnica ? Maciejów dobiega końca

6-kilometrową trasą między węzłami „Gliwice-Sośnica” iGliwice-Maciejów” pojedziemy we wrześniu. Wówczasdomknięta zostanie cała autostradowa obwodnica miasta Gliwice. Gliwickifragment autostrady A1 jest trudny w budowie pod względem technicznym –przebiega przez tereny zurbanizowane i narażone na szkody górnicze.Dodatkowymi trudnościami przy budowie były powódź i długa mroźnazima.

 

Szerokiej drogi na gliwickiej A1

Dzisiaj, tj. 30 września 2011 roku w godzinach wieczornych zostanie otwarty dlaruchu ponad 6 kilometrowy odcinek autostrady A1 Maciejów-Sośnica.Stanowi on część obwodnicy Gliwic. Teraz przejezdna będzie całaautostradowa obwodnica Gliwic (utworzona przez autostrady A1 i A4 oraz DrogęKrajową nr 88 – tzw. starą autostradę).

 

Nasuwanie wiaduktu w Gliwicach zakończone

Na budowie wiaduktu w Gliwicach zakończyło się wznoszenie konstrukcji nośnejmetodą nasuwania podłużnego. Nasuwanie 220 metrów estakady trwało 14tygodni.Oprócz wiaduktu powstaną również drogi dojazdowe orazchodniki i ścieżka rowerowa wzdłuż trasy. Koszt inwestycji to prawie 24 mlnzł brutto, a czas realizacji wyznaczony jest na koniec lipca 2012 r. Estakadapołączy osiedle Kopernika z centrum Gliwic.

 

Obwodnica Kłodzka - znamy wykonawców

Obwodnicę Kłodzka w ciągu drogi krajowej nr 33 wybuduje konsorcjum firmPrzedsiębiorstwa Usług Technicznych Intercor oraz Trakt S.A., zaśnadzór nad realizacją robót obejmie Lafrentz-Polska z Poznania.Obwodnica ma być przejezdna w I kwartale 2018 r.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "obwodnica Gliwic".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021