Wyszukiwałeś:

obwodnica X

Olsztynka X

. Znaleziono 25 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: obwodnica Olsztynka

Spróbuj też wyszukać: pawłowo plan nowej drogi

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 25 wszystkich):

Wątek na forum: Ponad miliard na S-7 z obwodnicą Olsztynka

Trzeba przyznać, że Olsztyński oddział GDDKiA wyróżnia się pozytywnie na tle innych. Warmia i Mazury nie miały niedawno nawet kilometra porządnej drogi, a teraz już widać, że cała S7 w regionie powoli zmienia swoje oblicze. Obwodnica Elbląga, Elbląg-Pasłęk, Olsztynek-Nidzica, a w przygotowania...

 

Ponad miliard na S-7 z obwodnicą Olsztynka

Jest szansa, że jeszcze w tym roku rozpocznie się ponad miliardowa inwestycjana drogach Warmii i Mazur – budowa ekspresowej S-7 na odcinkuOlsztynek-Nidzica wraz z budową obwodnicy Olsztynka w ciągu drogi ekspresowejS-51.

 

Warmińsko-mazurskie: podsumowania drogowców

Od 1 stycznia 2009 r. do 31 sierpnia 2009 r. podpisano umowy na budowę iremonty 108 km dróg krajowych w woj. warmińsko-mazurskim, z czego 38 kmto budowa drogi ekspresowej S7 Olsztynek – Nidzica wraz z obwodnicąOlsztynka w ciągu DK 51 (o wartości 1 178 mln zł) oraz zachodnia obwodnicaMrągowa w ciągu DK 59 (o wartości 135 mln zł).

 

Rok 2009 na drogach krajowych Warmii i Mazur

W 2009 roku w województwie warmińsko-mazurskim roboty drogowe toczyłysię na ponad 169 km dróg krajowych, a łączna wartość wszystkichrealizowanych w tym roku kontraktów wyniosła blisko 2,7 mld zł. W 2010roku prace drogowe będą realizowane na ponad 260 km dróg krajowych, zczego 130 km to kontynuacja zadań rozpoczętych w tym roku.

 

Schron bojowy na drodze S7

Schron bojowy SP-96 znajdujący w pobliżu parkingu w Witramowie kolidował zbudową drugiej jezdni drogi ekspresowej S-7. Na jego rozbiórkę niezezwolił Wojewódzki Konserwator Zabytków. Drogowcy stanęli więcprzed wyborem: zmienić przebieg drogi lub przenieść schron o wadze 464 ton.Dużo tańszym rozwiązaniem okazało się przeniesienie bunkra, ponieważzmiana przebiegu drogi wiązałby się z wydłużeniem trasy i zbliżeniem jejdo zabudowań, co z kolei skutkowałoby koniecznością budowy ekranówakustycznych. To wszystko podniosłoby koszt inwestycji o dziesiątkimilionów złotych, natomiast operacja przeniesienia schronu kosztowałaok. 2 mln zł.

 

Odkrycie na budowie S7

W trakcie robót ziemnych prowadzonych na budowie węzła Olsztynek, naskrzyżowaniu dróg S7 i 51 (obwodnica Olsztynka), odkryto przedmiotypochodzące z funkcjonującego w okolicy podczas II wojny  światowej obozujenieckiego Stalag 1B Hohenstein.

 

Inwestycje w 2011 na drogach krajowych Warmii i Mazur

3,4 mld zł to wartość inwestycji realizowanych w 2011 roku na drogachkrajowych Warmii i Mazur. Prace toczą się na blisko 90 km drógkrajowych, z czego 67,5 km to budowa  dwujezdniowej drogi ekspresowej S7.Inwestycja ta jest realizowana na dwóch odcinkach: Pasłęk –Miłomłyn i Olsztynek – Nidzica wraz z obwodnicą Olsztynka. Zadania tebędą gotowe w lipcu przyszłego roku. Ich łączna wartość to ponad 2,2 mldzł.

 

Trwa nasuwanie estakady na obwodnicy Olsztynka

Na obwodnicy Olsztynka trwa drugi etap nasuwania ponad 300 metrowej estakady. Ponasunięciu wykonana zostanie regulacja wysokościowa konstrukcji, a następnierozpocznie się budowa płyty żelbetowej, na której położona zostanienawierzchnia drogi. Koszt budowy estakady to ok. 71 mln zł.

 

Obwodnica Olsztynka gotowa

Kierowcy mogą  jeździć obwodnicą Olsztynka w ciągu drogi S51.Łącznie z 3-kilometrowym odcinkiem drogi ekspresowej S7 udostępniono do ruchuok. 9 km nowej dwujezdniowej drogi ekspresowej. Oddanie obwodnicy do ruchuodbywa się równolegle z pracami wykończeniowymi, więc do chwili ichzakończenia będą obowiązywały ograniczenia w ruchu.

 

Obwodnica Olsztyna może być ekspresowa

Obwodnica Olsztyna może być drogą ekspresową, a miasto nie będzie musiałodopłacać do jej budowy.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "obwodnica Olsztynka".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019