Wyszukiwałeś:

ogniwa

. Znaleziono 153 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: ogniwa

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 153 wszystkich):

Nowe ogniwa Volkswagena

Grupa Volkswagen Research, należąca do niemieckiego producentasamochodów, opracowała niedawno nowy rodzaj ogniw paliwowych,które są zdolne do pracy w wyższej temperaturze niż dotychczasowatechnologia. Może to oznaczać, że za parę lat na rynku pojawią się wprzystępnej cenie samochody napędzane w ten sposób.

 

Mercedes na ogniwa paliwowe w trasie

Napędzany ogniwami paliwowymi F-Cell Roadster, zbudowany w zakładachMercedes-Benz w Sindelfingen, pokonał historyczną trasę dla uczczeniapierwszej długodystansowej podróży w historii automobilizmu.

 

Co z tym wodorem?

Już na przełomie XIX i XX wieku Juliusz Verne, nazywany "dziadkiem scincefiction", przewidział ogromny potencjał jaki drzemie w wodorze i tlenie.Dziś, te ówczesne, szalone wizje francuskiego pisarza, przybierająmaterialne formy i mogą być kolejnym kamieniem milowym w branżymotoryzacyjnej.

 

Hyundai: Egzemplarze ix35 Fuel Cell w europejskich miastach

Hyundai w ramach ogólnoeuropejskiego projektu dotyczącegosamochodów wyposażonych w ogniwa paliwowe HyFIVE dostarczy egzemplarzeix35 Fuel Cell do 6 europejskich miast.

 

W miastach elektryczne. Na dalsze trasy ogniwa paliwowe

Już w przyszłym roku na europejskim rynku zadebiutuje pierwsza seryjna Toyotanapędzana ogniwami paliwowymi. Według władz japońskiego koncernu tego typunapęd będzie się sprawdzał w przyszłości na długich dystansach. Ruchmiejski zostanie zaś zdominowany przez auta elektryczne.

 

Audi też stawia na ogniwa paliwowe

Choć to Toyota pierwsza wprowadza do sprzedaży model napędzany ogniwamipaliwowymi, to jednak konkurencja nie śpi. Na wystawie w Los Angeles Audizaprezentowało model A7 Sportback h-tron quattro, będący pierwszym autem,które obok ogniw paliwowych będzie miało napęd na 4 koła.

 

Solaris też stawia na wodór

Coraz więcej wskazuje na to, że to wodór będzie paliwem przyszłości.Koncerny motoryzacyjne pracują nad modelami wyposażonymi w technologię ogniwpaliwowych. Ostatnio dołączył do nich Solaris, budując model Urbinowłaśnie z wodorowymi ogniwami paliwowymi.

 

Audi kupuje patenty na ogniwa paliwowe

Ogniwa paliwowe są ostatnio bardzo gorącym tematem w świecie motoryzacji.Nic dziwnego, że wiodący producenci aut chcą zdobyć przewagę nadkonkurencją dzięki tej technologii.

 

Wodór - paliwo przyszłości

Wodór jako paliwo ma wiele zalet. W dobie elektryfikacjisamochodów gaz ten może odegrać niebagatelną rolę.

 

Toyota opracuje łazik księżycowy na wodór

Toyota i Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) podpisały porozumienie wsprawie współpracy w międzynarodowej eksploracji kosmosu.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2020