Wyszukiwałeś:

oplaty X

drogowe X

. Znaleziono 56 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: oplaty drogowe

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 56 wszystkich):

Rząd ustalił opłaty za przejazd autostradami

Nawet 53 gr za kilometr będą od 1 lipca płacić kierowcy ciężarówekza przejazd autostradami i drogami ekspresowymi - zdecydował rząd. Początkowoopłata taka ma być pobierana na ok. 1565 km dróg łącznie. Opłatybędą obowiązywać kierowców ciężarówek i autobusów odpoczątku lipca, kiedy ma ruszyć elektroniczny system poboru opłat.

 

Opłaty drogowe z karty UTA

Od 1 lipca 2011 r. winiety opłaty drogowej dla pojazdów powyżej 3,5 tzostaną zastąpione system elektronicznego poboru myta - viaTOLL. UTA zostaławybrana operatorem kart flotowych mającym obsługiwać płatności w nowymsystemie.

 

Wydatki na utrzymanie dróg są zbyt małe

Mimo ambitnych inwestycji drogowych na poziomie ponad 80 mld zł w latach2007-2013, poważnym problemem jest degradacja infrastruktury drogowej. Dotyczyto głównie dróg, za które odpowiadają samorządy, jednakrównież dróg krajowych. Sytuację ma poprawić przyjęte 22 marcaprzez Radę Ministrów rozporządzenie w sprawie dróg krajowych lubich odcinków, na których pobiera się opłatę elektroniczną orazwysokości stawek opłat elektronicznych. Według szacunków rządu, wokresie 2011-2018 wpływy z opłaty elektronicznej wyniosą 14,2 mld zł,wzbogacając konto Krajowego Funduszu Drogowego, który z kolei finansujeinwestycje drogowe.

 

Prezydent też człowiek

Boris Johnson, burmistrz Londynu, który sławny jest ze swojej chęciwyplenienia z miasta jak największej ilości wszystkiego, co emitujejakiekolwiek ilości CO2 do atmosfery, wpadł właśnie na bardzo ciekawypomysł.

 

Zmiana opłaty za przejazd autostradą A4

Od 1 marca 2012 r. na autostradzie A4 Katowice Kraków obowiązywaćbędzie nowa wysokość opłaty za przejazd pojazdów objętych taryfą 1(motocykle i poj. Samochodowe o dwóch osiach).

 

Opłaty za parking i autostrady kosztem, ale zgodnie z kilometrówką

NSA uznał, że pracodawcy mogą zaliczyć do kosztów uzyskaniaprzychodów wydatki poniesione przez pracowników w czasie podrożysłużbowej prywatnym autem  – na opłaty parkingowe i za autostrady,ale tylko do limitu kilometrówki. Dla pracodawców to niekorzystneorzeczenie, bo wydatki związane z podróżą służbową muszązwrócić pracownikom w pełnej wysokości.

 

"GDDKiA nie chce pieniędzy z autostrad"

Eksperci z organizacji Pracodawcy RP uważają, że Generalna DyrekcjaDróg Krajowych i Autostrad spowalnia rozszerzenie systemu poboru opłatviaTOLL o kolejne drogi, a tym samym nie zapewnia odpowiednich wpływówdo Krajowego Funduszu Drogowego.

 

Autostrady w Niemczech będą płatne

Na wczorajszym posiedzeniu Bundestagu przyjęta została ustawa, którawprowadza opłaty dla kierowców samochodów osobowych za przejazdniemieckimi autostradami i drogami krajowymi. 10-dniowa winieta kosztowaćbędzie 10 euro, roczna nawet 130 euro.

 

Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić

Powoli zbliża się okres wyjazdów na narty. Warto pamiętać, że wwielu krajach konieczne są winiety, uprawniające do jazdy po autostradach: wCzechach, Austrii, Szwajcarii, Czechach, na Słowacji. Podpowiadamy, gdziekupować najtaniej winiety.

 

Opłaty na niemieckich autostradach ? znamy datę

Niemcy wprowadzają opłaty za przejazd autostradami. Pierwsze winiety kupićtrzeba będzie za niecałe dwa lata.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "oplaty drogowe".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019