Wyszukiwałeś:

opolat

. Znaleziono 16 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: opolat

Spróbuj też wyszukać: oplaty za przejazd a4

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 16 wszystkich):

Gra o Krajowy System Poboru Opłat

GDDKiA zakończyła przyjmowanie wniosków w przetargu na wybórwykonawcy Krajowego Systemu Poboru Opłat na drogach krajowych. System zaczniedziałać, zgodnie z przyjętymi wcześniej założeniami, w połowie 2011 roku.

 

Gra o Krajowy System Poboru Opłat

GDDKIA zakończyła pierwszy etap przetargu na budowę Krajowego Systemu PoboruOpłat. Do drugiego etapu postępowania zakwalifikowano sześć firm ikonsorcjów. Cztery wnioski złożone w pierwszym etapie postępowaniaprzetargowego nie spełniły warunków udziału w postępowaniu.Podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu jest planowane na lipiec br.,uruchomienie systemu nastąpi 1 lipca 2011 roku.

 

Czy pobór opłat za korzystanie ze wszystkich dróg jest uzasadniony?

Polska jest jednym z największych krajów w UE posiadającym bardzo dobreperspektywy dla wdrożenia systemu poboru opłat drogowych i wykorzystywanych wtym celu rozwiązań telematycznych. Szansą są nowe drogi i dobre położeniePolski jako kraju tranzytowego.  Jego wdrożenie to duża inwestycja, wymagająca dokładnego przygotowania. A według Kapsch TrafficCom decyzjao objęciu opłatami wszystkich istniejących dróg, w tym drógniższej kategorii, może nie być najbardziej efektywna ekonomicznie.

 

E-myto: wątpliwości i kontrowersje

Wdrożeniem elektronicznego systemu poboru opłat drogowych zaczyna być dlawszystkich zmorą. Przeciągają się procedury przetargowe, wciąż nie wiadomona jakiej technologii opierał się będzie wdrażany system, ile potrwa jegowdrożenie, ile będzie kosztował i czy ktoś na nim zarobi. A przyszliużytkownicy systemu, kierowcy i przewoźnicy mają coraz więcej obaw, żee-myto uderzy ich mocno po kieszeni.

 

Krajowy System Poboru Opłat zamiast winiet

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła przetarg nabudowę i zarządzanie Krajowym Systemem Poboru Opłat (ETC). Zwycięzcąprzetargu jest konsorcjum Kapsch, z którym GDDKiA planuje jeszcze wpaździerniku podpisać umowę. Wykonawca zobowiązał się, że dotrzymaterminu uruchomienia systemu - 1 lipca 2011 roku. 19,5 mld zł to spodziewanezyski Skarbu Państwa z Krajowego Systemem Poboru Opłat – informujeGDDKiA.

 

W połowie 2011 ciężarowe już bez winiet

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz konsorcjum Kapschpodpisały umowę na zaprojektowanie, dostawę oraz obsługę Krajowego SystemuPoboru Opłat (ETC). System będzie gotowy 1 lipca 2011 roku.  Wielkośćprzychodów z systemu ETC w ciągu obowiązywania umowy, czyli w latach2011-2018 szacowana jest na 19,5 mld zł. System ETC obejmie docelowo ok. 2000km autostrad, 5000 km dróg ekspresowych i 600 km dróg krajowych. Wposzczególnych latach przychody Skarbu Państwa będą wynosić od ponad360 mln zł do 3,7 mld zł.

 

System ETC – utrudnienia na Śląsku

Od 1 lipca 2011 roku każdy kierowca, poruszający się po wskazanej siecidróg krajowych płatnych pojazdem samochodowym lub zespołempojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony będziezobowiązany do korzystania z elektronicznego systemu ETC zwanego viaTOLL(system do pobierania opłaty za korzystanie z dróg). Między innymi naterenie woj. śląskiego wystąpią utrudnienia związane z budowąelektronicznego systemu ETC.

 

Rewolucja 1. lipca na polskich drogach

Pierwszy dzień lipca jest ważnym dniem nie tylko ze względu na objęcie przezPolskę przewodnictwa w Unii Europejskiej. W tym to dniu likwidacji ulega systemwinietowy, który zastąpiony zostaje przez system elektronicznego poboruopłat. Będą nim objęte niektóre tylko autostrady, drogi ekspresowe atakże drogi krajowe. Ponadto w życie wchodzi znowelizowana "ustawaradarowa". Jakby tego było mało, od tego dnia będziemy płacić zaprzejazd autostradą A2 od Konina do Strykowa.

 

Nowe znaki drogowe

W związku z wprowadzeniem elektronicznego systemu poboru opłat na naszychdrogach pojawią się dwa nowe znaki drogowe.

 

Będą sprawdzać, czy płacimy e-myto

94 samochody przekazane Głównemu Inspektoratowi Transportu Drogowegoprzez firmę Kapsch - wykonawcę elektronicznego systemu poboru opłat –wyjechały już na drogi w poszukiwaniu kierowców, którzy niedopełnili obowiązku dokonania opłaty.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018