Wyszukiwałeś:

oszczedzanie X

paliwa X

. Znaleziono 30 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: oszczedzanie paliwa

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 30 wszystkich):

Jak oszczędzać na klimatyzacji?

Co jest bardziej korzystne z punktu widzenia zużycia paliwa – jazda zopuszczonymi szybami, czy stosowanie klimatyzacji samochodowej? Odpowiedź możewielu zaskoczyć.

 

Proste sposoby na ograniczenie zużycia paliwa o 15 procent

Test przeprowadzony wspólnie przez firmę Michelin i Volvo Trucksudowodnił, że przestrzegając prawidłowej geometrii ustawienia kół iciśnień w oponach można w typowym zestawie drogowym zaoszczędzić 8000 eurorocznie na kosztach paliwa.

 

Redukcja zużycia paliwa po francusku

Renault Truck prowadzi badania nad sprawdzeniem, jak zjawiskotermoelektryczności można wykorzystać do obniżenia zużycia paliwa. Programpod nazwą „RENOTER”, ma na celu zbadanie możliwości odzyskuciepła z gazów wydechowych i przekształcenia go w energięelektryczną. Badania prowadzone przez ostatnie trzy lata mają się zakończyćw październiku 2011.

 

Oszczędność paliwa według Scanii

Z badań i bogatych doświadczeń marki Scania wynika, że oszczędność paliwazależy od trzech fundamentalnych czynników: pojazdu, kierowcy i serwisu.I właśnie w tych obszarach, a także na ich styku – dzięki wdrożeniusystemów wspomagających kierowcę – istnieją znaczne możliwościredukcji zużycia paliwa, dostępne dla każdego.

 

W Volvo Trucks liczy się każda kropla

Volvo Trucks rozpoczyna kampanię, której celem jest propagowanie wiedzydotyczącej ekonomiki paliwowej. – Znaczną redukcję zużycia paliwamożna osiągnąć stosunkowo prostymi środkami. A niższe zużycie paliwa tokorzyść zarówno dla naszych klientów, jak i dla środowiskanaturalnego – i właśnie to chcemy przekazać opinii publicznej –mówi Prezes i Dyrektor Generalny firmy Staffan Jufors.

 

Goodyear Dunlop pomaga zwiększyć wydajność flot

Nowa aplikacja udostępniona przez Goodyear Dunlop pomoże flotom transportowymprześledzić, które z inwestycji oszczędzą paliwo i zapewniąnajkorzystniejszy wskaźnik ROI (z ang. return on investment – zwrot zinwestycji). Kalkulator efektywności paliwowej opracowany jest na podstawierealiów pracy przewoźników w Europie i pozwala menadżeromobliczyć potencjalną redukcję emisji CO2 oraz zużycia paliwa w ich flotach.

 

Biała Księga przyszłością transportu

Instytucje publiczne, branża motoryzacyjna oraz transportowa musząwspółpracować, aby zredukować zużycie paliwa i emisję dwutlenkuwęgla – wynika z dyskusji nad najnowszą Białą Księgą (TransportationWhite Paper) Unii Europejskiej podczas zorganizowanego w Brukseli sympozjumGoodyear Dunlop.

 

Ważny czynnik redukcji kosztów

Zdaniem specjalistów Goodyear Dunlop oznakowanie opon będzie odgrywaćkluczową rolę w zmniejszaniu zużycia paliwa w Europie. Etykietowanie opon,które stanie się obowiązkowe od 1 listopada 2012 r. sprawi, żeopór toczenia będzie ważnym parametrem europejskiego systemu ocenyopon. Przewiduje się, iż opór toczenia, bezpośrednio wpływających nazużycie paliwa przez pojazd, będzie miał istotny wpływ na decyzjeoperatorów flot przy zakupie opon.

 

Zaoszczędź do 5 procent paliwa

Nowa usługa Volvo Trucks – Doradztwo Paliwowe – ułatwia firmomtransportowym ograniczanie wydatków na paliwo. Doradca paliwowy pomagafirmie zarówno w planowaniu, jak i monitorowaniu zużycia paliwa.Uzyskane w ten sposób oszczędności są trwałe i mogą wynieść nawet5 procent.

 

Jak producenci aut ściemniają na zużyciu paliwa?

O tym, ze producenci aut zaniżają oficjalne wyniki zużycia paliwa i emisjidwutlenku węgla wiedzieliśmy już od dawna. Szczegółowe wyniki badańskali tego procederu mogą jednak powodować duże zdziwienie.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "oszczedzanie paliwa".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019