Wyszukiwałeś:

oznaczenia X

opon X

. Znaleziono 17 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: oznaczenia opon

Spróbuj też wyszukać: oznaczenia opon M+S nośność opon oznaczenia opon jak czytać

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 17 wszystkich):

Nowe oznaczenia opon

W Parlamencie Europejskim podjęto uchwałę, która będzie nakazywać od2012 roku oznaczanie opon samochodowych pod kątem efektywności paliwowej,hałasu toczenia oraz przyczepności na mokrej nawierzchni.

 

Kontrolowanie ciśnienia opon będzie obowiązkowe

Tak samo jak ważne jest dla organizmu ludzkiego właściwe ciśnienie krwi, taksamo dla samochodu, właściwe ciśnienie w oponach. Unia Europejska chce aby zczynności, które kierowcy powinni przeprowadzać rutynowo raz wmiesiącu, uczynić powszechny obowiązek.

 

Co dalej z unijną etykietą na opony?

Komisja Europejska optuje za wprowadzeniem nowej etykiety dla opon. Jak sięokazuje w praktyce rodzi to zdecydowanie więcej pytań, które jak narazie pozostają bez odpowiedzi.

 

Etykiety na oponach - rewolucja wedłu UE

W zeszłym roku został zatwierdzony projekt odnoszący się do obowiązkowegoetykietowania opon sprzedawanych na terenie Europy. Projekt ten pozwoli nalepsze informowanie klienta o poziomie osiągów opon pod względembezpieczeństwa i ochrony środowiska. Producenci opon mają czas na zmianyoznakowania do 2012 r.

 

F1: Czerwone, białe, niebieskie, żółte

Pirelli, główny i jedyny dostawca opon dla Formuły 1 rozważawprowadzenie rozszerzonej kolorystyki znaczenia poszczególnych opon.Według koncepcji włoskiej firmy żółte oznaczenia miałyby pneumatykiwykonane z twardej mieszanki.

 

Etykietowanie opon w krajach Unii Europejskiej

Unia Europejska wprowadza ujednolicone przepisy dotyczące etykietowania opon.Od listopada 2012 r. każda opona do samochodów osobowych, lekkich autdostawczych, jak i ciężkich pojazdów ciężarowych –wyprodukowana po 30 czerwca 2012 r. - będzie musiała być wyposażona winformację graficzną w formie nalepki.

 

Identyfikacja radiowa opon

Goodyear oferuje pierwszą oponę z mikrochipem RFID (ang. Radio FrequencyIdentity - identyfikacja radiowa), przeznaczoną do pojazdówciężarowych.

 

Od jutra wchodzą nowe regulacje w sprawie opon

Od 1 listopada w całej Unii Europejskiej zaczną obowiązywać przepisynakazujące producentom opon etykietowanie ich produktów. Dzięki takiemurozwiązaniu będziemy wiedzieć, jak dana opona wpływa na zużycie paliwa,jaki generuje poziom hałasu i wreszcie, jaką zapewnia przyczepność na mokrejnawierzchni.

 

Indeks nośności opon - co mówi i po co jest?

Choć większość użytkowników aut nie zwraca na opony uwagi, to mają nam one bardzo wiele do powiedzenia. Na boku każdej z nich jest mnóstwo informacji w tym jedna, którą zaraz rozszyfrujemy - indeks nośności.

 

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz wiedzieć

Gdy dobieramy opony do swojego samochodu, zwracamy uwagę głównie na ich rozmiar. Jednak w skomplikowanych kodach na brzegu gumy zaszyfrowanych jest sporo innych parametrów, w tym informacja o bardzo ważnym indeksie prędkości.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "oznaczenia opon".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019