Wyszukiwałeś:

paliwa X

odnawialne X

. Znaleziono 17 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: paliwa odnawialne

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 17 wszystkich):

Pierwsze hybrydowe Cabrio!

Innowacyjny hybrydowy pojazd koncepcyjny Saab 9-3 BioPower, debiutujący podczastargów motoryzacyjnych w Sztokholmie (30 marca - 9 kwietnia 2006 roku), oferujezerowy poziom emisji CO2 pochodzenia kopalnego, lepsze osiągi i kilkazmierzających do ograniczenia zużycia paliwa rozwiązań.

 

Ekologia czy ściema?

Według Unii Europejskiej paliwa z odnawialnych źródeł, bez znaczeniaczy biodiesel czy etanol, są naszą przyszłością. Za tym stwierdzeniemstoją też producenci samochodów, a wraz z nimi wtórują temurolnicy. Warto jednak przyjrzeć się tej sprawie dokładniej i rozważyć kilkaaspektów.

 

Najczystszy olej napędowy na świecie

W sierpniu fińska spółka Neste Oil uruchomiła na terenie swojejrafinerii w Porvoo już drugą instalację do produkcji odnawialnego diesla.Przy jej budowie zastosowano innowacyjną technologię NExBTL pozwalającą naredukcję CO2 o 40-60% w całym cyklu życia produktu.

 

Biopaliwa w normie

Ubiegły rok był pierwszym, w którym przedsiębiorcy prowadzącydziałalność w zakresie paliw i biopaliw byli zobowiązani do realizacjiwymaganego udziału biokomponentów. Tylko 3 spośród 28zobowiązanych podmiotów nie zrealizowało Narodowego Celu Wskaźnikowego(NCW).

 

Volvo Trucks: ciężarówki napędzane Bio-DME to przyszłość

Volvo Trucks, jest pionierem wykorzystywania Bio-DME (eter dimetylowy) jakopaliwa samochodowego. Na drogach Szwecji rozpoczęła się regularnaeksploatacja pierwszych pięciu samochodów ciężarowych Volvo,wyposażonych w silniki zasilane Bio-DME. W Sztokholmie działa już takżepierwsza stacja paliwowa DME w sieci Preem. Jesienią zostaną otwarte kolejne.

 

Przyszłość będzie należeć do biopaliw

Biopaliwa drugiej generacji, pochodzące z materiałów celulozowych orazbiopaliwa trzeciej generacji, pochodzące z alg, cieszą się coraz większymzainteresowaniem rynku. Za jakiś czas z powodzeniem mogą zastąpić paliwakopalne.

 

Zielone światło dla rozwoju biopaliw

O tym, że biopaliwa mogą stanowić pewną alternatywę dla paliw kopalnych,wiadomo nie od dziś. I to alternatywę przyjazną dla środowiska. Pierwszeunijne programy zrównoważonego rozwoju biopaliw, które zostałyjuż zatwierdzone, powinny przyspieszyć rozwój tego ekologicznegopaliwa.

 

Ma być więcej stacji do ładowania energii, z tymi samymi wtyczkami

Unia Europejska, która promuje proekologiczne rozwiązania w sektorzemotoryzacji, będzie chciała wprowadzić na przestrzeni kilku najbliższych latpakiet rozwiązań, dzięki którym znacząco ma wzrosnąć liczba stacjiz paliwem alternatywnym. Chodzi tu o LPG, CNG, ale także energię elektryczną,wodór a nawet LNG.

 

Koncern Shell przewidział zmierzch aut spalinowych

Brytyjsko-holenderski koncern petrochemiczny przewidział, kiedy pożegnamysię na stałe z samochodami zasilanym benzyną i olejem napędowym. Dobrainformacja jest taka, że część z nas tego raczej nie doczeka.

 

Ropa skończy się za ponad 50 lat

Międzynarodowy koncern BP twierdzi, że światowe zasoby ropy naftowejwyczerpią się za 53.3 lata. Czy jest to powód do zmartwień?

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "paliwa odnawialne".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019