Wyszukiwałeś:

paliwa

. Znaleziono 6205 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: paliwa

Spróbuj też wyszukać: filtr paliwa paliwa 98 i 99 pompa paliwa

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 6205 wszystkich):

Będzie można wwieźć więcej paliwa

Obecnie do Polski z krajów spoza Unii Europejskiej można wwieźć w bakuciężarówki bez podatku VAT i akcyzy maksymalnie 200 litrówpaliwa, zaś w baku autobusu - 600 litrów. Od 1 grudnia będzieobowiązywać wspólny limit na wszystkie pojazdy samochodowe wynoszący600 litrów.

 

Inteligentny zastrzyk paliwa

Różne rodzaje benzynowych bezpośrednich wtrysków paliwa mają zazadanie redukować spalanie przy jednoczesnym zwiększeniu mocy samochodu. Cociekawe ten sprytny sposób na dostarczanie paliwa do silnika nie okazałsię przełomowym rozwiązaniem dopiero w momencie, kiedy trafił pod maskipojazdów mechanicznych.

 

Fazy wtrysku paliwa

Zapoczątkowanie wtrysku paliwa oraz czas trwania tej czynności nazywa się fazami wtrysku paliwa. Są one wyrażane za pomocą kątów obrotu wału korbowego silnika wysokoprężnego.

Szukasz części samochodowych do Twojego auta? Odwiedź Sklep mojeauto.pl - części samochodowe!

 

Filtr paliwa

Filtr paliwa zapobiega przedostaniu się zanieczyszczonego paliwa do układu. Rozróżniamy dwa rodzaje filtrów paliwa: w silniku benzynowym oraz w silniku diesla.

Szukasz części samochodowych do Twojego auta? Odwiedź Sklep mojeauto.pl - części samochodowe!

 

Proste sposoby na ograniczenie zużycia paliwa o 15 procent

Test przeprowadzony wspólnie przez firmę Michelin i Volvo Trucksudowodnił, że przestrzegając prawidłowej geometrii ustawienia kół iciśnień w oponach można w typowym zestawie drogowym zaoszczędzić 8000 eurorocznie na kosztach paliwa.

 

Oszczędność paliwa według Scanii

Z badań i bogatych doświadczeń marki Scania wynika, że oszczędność paliwazależy od trzech fundamentalnych czynników: pojazdu, kierowcy i serwisu.I właśnie w tych obszarach, a także na ich styku – dzięki wdrożeniusystemów wspomagających kierowcę – istnieją znaczne możliwościredukcji zużycia paliwa, dostępne dla każdego.

 

Uwaga na wciąż kiepskie paliwa

Złej jakości paliwa mogą nam sprawić niemiłą niespodziankę, którabędzie nas drogo kosztować. Dlatego warto sprawdzić, na jakich stacjachlepiej nie tankować. Wciąż bowiem na rynku można znaleźć paliwa,które nie spełniają norm jakościowych.

 

Zaoszczędź do 5 procent paliwa

Nowa usługa Volvo Trucks – Doradztwo Paliwowe – ułatwia firmomtransportowym ograniczanie wydatków na paliwo. Doradca paliwowy pomagafirmie zarówno w planowaniu, jak i monitorowaniu zużycia paliwa.Uzyskane w ten sposób oszczędności są trwałe i mogą wynieść nawet5 procent.

 

Jak producenci aut ściemniają na zużyciu paliwa?

O tym, ze producenci aut zaniżają oficjalne wyniki zużycia paliwa i emisjidwutlenku węgla wiedzieliśmy już od dawna. Szczegółowe wyniki badańskali tego procederu mogą jednak powodować duże zdziwienie.

 

Stacje benzynowe oszukują na ilości tankowanego paliwa

Nie tylko zatankowanie złej jakości paliwa może nam grozić podczas wizyty nastacji paliw. Okazuje się również, że różnie może być zilością wlanego do baku paliwa. Średnie wykryte przekłamaniadystrybutorów wynoszą litr na 20 litrów wlanego do baku paliwa.Oczywiście na niekorzyść kierowców.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021