Wyszukiwałeś:

pijani X

kierowcy X

. Znaleziono 147 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: pijani kierowcy

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 147 wszystkich):

Nie tylko pijani kierowcy będą karani?

Już niedługo okazać się może, że za jazdę pod wpływem alkoholuodpowiadać będzie nie tylko kierowca, lecz także pasażerowie. Kontrowersyjnaw swoich pomysłach Liga Polskich Rodzin zamierza bowiem wprowadzić radykalnezmiany w kodeksie karnym.

 

Młodzi kierowcy nie napiją się

Już jutro, 1 sierpnia, na terenie Niemiec zaczynają obowiązywać zmienione,znacznie zaostrzone przepisy dotyczące liczby promili alkoholu, jaką młodzikierowcy mogą mieć we krwi

 

Pijani kierowcy znów straszą

Wczoraj policjanci w całej Polsce zatrzymali kilku kolejnych kierowców,którzy zdecydowali się wsiąść za "kółko" podwpływem alkoholu. Wśród nich znalazł się także kierowca 25-tonowejciężarówki, który podróżował po autostradzie majać wekrwi ponad 2 promile alkoholu.

 

Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Jutrzejszy dzień (25 lipca) już po raz czwarty ogłoszony został DniemBezpiecznego Kierowcy. Organizatorzy akcji apelują w dniu Św. Krzysztofa,patrona kierowców, o ostrożną i rozważną jazdę na co dzień, abywszystkim po polskich drogach podróżowało się bezpiecznie.

 

Egzamin na rauszu

Pijani kierowcy może nie są jeszcze naszą plagą narodową, ale – mimociągłej propagandy medialnej – z całą pewnością jest to już bardzopoważny problem. Okazuje się, iż dotyczy on nie tylko kierowców, alerównież kursantów, osoby podchodzące do egzaminów, anawet instruktorów nauki jazdy.

 

RPO za konfiskatą aut pijanym kierowcom

Ostatnia decyzja Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie wniesionej kasacji doSądu Najwyższego od wyroku sądu rejonowego, który orzekł konfiskatęsamochodu nietrzeźwego kierowcy, wywołała wiele kontrowersji. Pojawiły sięnawet głosy, że RPO jest przeciwny surowej walce z plagą pijaństwa napolskich drogach.

 

Nie dmuchniesz ? nie pojedziesz

Największą plagą polskich dróg wciąż bez najmniejszych wątpliwościpozostają pijani kierowcy. Dlatego też każda próba ograniczenia ichliczby jest warta zastanowienia. Być może skutecznym rozwiązaniem będzieelektroniczy system ilteQ, opracowany przez firmę Noidss, a którypozwala uruchomić samochód tylko trzeźwym kierowcom.

 

Alkolockiem w pijanych kierowców

Pijani kierowcy to wciąż plaga naszych dróg, nawet pomimo stopniowejpoprawy w tym temacie. Stąd co i rusz pojawiają się różnego rodzajupropozycje, jak z tą plagą walczyć. Ministerstwo Sprawiedliwości właśnieprzygotowało kolejną porcję regulacji, w tym m.in. wydłużenie okresu bezprawa jazdy, wyższe kary pieniężne i konieczność instalowania blokadyalkoholowej dla osób skazanych w przeszłości za jazdę po pijaku.

 

Pijani kierowcy zapłacą jeszcze więcej

Już dziś na pijanych kierowców czekają liczne i to dość dotkliwekary. Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego chcą, żeby nietrzeźwikierujący pokrywali również koszty leczenia ofiar spowodowanychwypadków.

 

Niebezpieczna jazda kierowcy? Zwróć mu uwagę

Często zdarza się, że styl jazdy kierowcy budzi w pasażerach strach. Rzadkojednak decydują się mu o tym powiedzieć. To błąd, który może sporokosztować.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "pijani kierowcy".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021