Wyszukiwałeś:

poboru

. Znaleziono 316 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: poboru

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 316 wszystkich):

Przetarg na Krajowy System Poboru Opłat ogłoszony

Z końcem grudnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostradogłosiła pierwszy etap przetargu na wybór wykonawcy Krajowego SystemuPoboru Opłat, w tym czynności związanych z poborem opłaty elektronicznej.Planowana data wejścia w życie systemu to druga połowa 2011 roku.

 

Gra o Krajowy System Poboru Opłat

GDDKiA zakończyła przyjmowanie wniosków w przetargu na wybórwykonawcy Krajowego Systemu Poboru Opłat na drogach krajowych. System zaczniedziałać, zgodnie z przyjętymi wcześniej założeniami, w połowie 2011 roku.

 

Czy pobór opłat za korzystanie ze wszystkich dróg jest uzasadniony?

Polska jest jednym z największych krajów w UE posiadającym bardzo dobreperspektywy dla wdrożenia systemu poboru opłat drogowych i wykorzystywanych wtym celu rozwiązań telematycznych. Szansą są nowe drogi i dobre położeniePolski jako kraju tranzytowego.  Jego wdrożenie to duża inwestycja, wymagająca dokładnego przygotowania. A według Kapsch TrafficCom decyzjao objęciu opłatami wszystkich istniejących dróg, w tym drógniższej kategorii, może nie być najbardziej efektywna ekonomicznie.

 

A4 Wrocław ? Gliwice płatna od czerwca

Od 1 czerwca 2012 roku ruszy manualny system poboru opłat za przejazdautostradą A4 z Wrocławia (węzeł Bielany Wrocławskie) do Gliwic (węzełSośnica) zarządzanej przez GDDKiA. Opłatami za przejazd tym odcinkiemzostaną objęte pojazdy osobowe – poinformowała Urszula Nelken,rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przypomnijmy,odcinek A4 Wrocław - Gliwice od lipca 2011 roku jest płatny dlakierowców pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC)powyżej 3,5 t. Kierowcy ci rozliczają się za przejazd korzystając zelektronicznego systemu poboru opłat.

 

Na A4 Katowice-Kraków wymienią urzadzenia poboru opłat

Stalexport Autostrada Małopolska S.A. przystąpił do projektu wymianyurządzeń poboru opłat (WUPO) na A4 Katowice-Kraków. Trwa proceduraprzetargowa. Prace rozpoczną się w drugiej połowie września br. i potrwajądwa lata. Nowy system pozwoli na rozszerzenie sposobów dokonywaniapłatności przy użyciu kart zbliżeniowych, flotowych, paliwowych, a takżebez konieczności zatrzymywania pojazdu. Jest to też kolejny etap programuzwiększenia przepustowości PPO w Mysłowicach i Balicach – informujekoncesjonariusz.

 

NIK: Są nieprawidłowości w sieci viaTOLL

Najwyższa Izba Kontroli, choć pozytywnie ocenia wprowadzenie systemuelektronicznego poboru opłat na drogach publicznych, to jednak znalazła szereguchybień w działaniu sieci viaTOLL.

 

A4: Rozbudują Plac Poboru Opłat Karwiany

Plac Poboru Opłat w karwianach na autsotradzie A4 Wrocław - Sośnica zostanierozbudowany. Inwestycje ma juz zielone światło od Regionalnego DyrektoraOchrony Środowiska we Wrocławiu, który wydał decyzję ośrodowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia.

 

GDDKiA: Z viaAUTO płynniej na punktach poborów opłat

Od dzisiaj na placach poboru opłat Żdżary, Stryków, Karwiany iŻernica, na zarządzanych przez GDDKiA odcinkach autostrad A2 i A4, wydzielonezostały bramki dedykowane dla samochodów osobowych wyposażonych wviaAUTO. Dzięki temu ma poprawić się płynność ruchu przy autostradowychbramkach.

 

Nie będzie bramek na autostradach. Winietek też nie

Odchodząca z resortu infrastruktury i rozwoju, dotychczasowa wicepremierElżbieta Bieńskowska, zarekomendowała nowy system poboru opłat naautostradach, który ma być "elektroniczny, przejrzysty orazsprawiedliwy".

 

Elektroniczny system zamiast autostradowych bramek

Odchodząca wicepremier Elżbieta Bieńkowska rekomenduje swojemu następcyelektroniczny system poboru opłat za autostrady z urządzeniem pokładowym(tzw. OBU). Nowy system ma umożliwić pobór opłat w sposóbbezbramkowy, czyli bez istnienia barier w postaci miejsc poboru opłatpowodujących ograniczenia w ruchu. W przypadku spiętrzeń ruchu np. w okresiewakacyjnym ma zaś wyeliminować zatory i sytuacje zagrażające bezpieczeństwuczy zdrowiu uczestników ruchu.

 

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019