Wyszukiwałeś:

pojazd X

uprzywilejowany X

. Znaleziono 7 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: pojazd uprzywilejowany

Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 7 z 7 wszystkich):

Ciężarówka też może wykryć niebezpieczeństwo

Coraz więcej koncernów testuje i powoli wprowadza do seryjnej produkcjiprzeróżne systemy, które mają w porę wykryć niebezpiecznąsytuację na drodze, ostrzec i w razie potrzeby również wspomóckierowcę. Podobne rozwiązanie testuje również Volvo w swoichciężarówkach.

 

Koniec kłopotów z badaniami technicznymi

Koniec z dodatkowymi badaniami technicznymi pojazdów, którychkoszt naprawy po wypadku przekraczał 2.000 zł. Nowelizacja ustawy Prawo oruchu drogowym, regulująca tę kwestię, została już opublikowana w DziennikuUstaw i wejdzie w życie pod koniec września.

 

Punktami karnymi w kierowców

Zwiększone jakiś czas temu kwoty mandatów, a teraz zaostrzone przepisydotyczące punktów karnych dla kierowców, którzy łamiąprzepisy ruchu drogowego. Taką drogę obrał resort spraw wewnętrznych w walcez piratami drogowymi. Między innymi punkty karne będą przyznawane za rozmowęprzez komórkę podczas prowadzenia samochodu, więcej otrzymamy ichtakże za jazdę bez pasów bezpieczeństwa oraz za nieprawidłoweprzewożenie małych dzieci.

 

Karetka na drodze - ustąp pierwszeństwa

Karetka na sygnale, ale również policja czy straż pożarna, tonajczęściej spotykane na naszych drogach, choć nie jedyne, pojazdyuprzywilejowane. Nie muszą one stosować się do znaków drogowych,dlatego kierowcy pozostałych aut powinni mieć się na baczności, spotykająctaki pojazd na swojej drodze.

 

Oto Mercedes, który nie potrzebuje kierowcy

Czy w przyszłości samochody będą same się poruszać, a kierowca będziemógł w czasie jazdy wykonywać inne czynności? Być może tak będzie,bowiem coraz więcej firm prowadzi prace nad autonomicznymi pojazdami. Ostatniosamoprowadzącą się ciężarówkę zaprezentował Mercedes.

 

Rejestracja auta zabytkowego - wady i zalety

Gdy decydujemy się na rejestrację samochody jako auta zabytkowego otrzymujemytzw. "żółte tablice". Ma to swoje zarówno wady jak izalety. Postaramy się przybliżyć pozytywne aspekty jak i negatywne tegoprocesu.

 

Szykują zmiany w fotoradach i mandatach za nadmierną prędkość

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu odbędzie się pierwsze czytanie poselskiegoprojektu nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, który wprowadza m.in.zmiany w karaniu za wykroczenia ujawnione przez fotoradar czy w wysokościmandatów za przekroczenie prędkości.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "pojazd uprzywilejowany".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019