Wyszukiwałeś:

prace X

archeologiczne X

. Znaleziono 50 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: prace archeologiczne

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 50 wszystkich):

Za dwa lata A1 Sośnica – Bełk

Dwa lata potrwa budowa autostrady A1 na odcinku Sośnica-Bełk. Prace owartości 213,5 mln Euro wykona firma J&P – Avax S.A., którazłożyła najniższą ofertę.

 

Prace na A4 Kraków – Szarów

27 kwietnia br. rozpoczęły się prace przy budowie odcinka Autostrady A4 zKrakowa do Szarowa (20km). Inwestycja o wartości 839 mln zł finansowana jest zKrajowego Funduszu Drogowego. Wykonawca hiszpańsko - polskie konsorcjum firmDragados S.A. oraz Polimex – Mostostal S.A. ma 2 lata na budowę blisko 20km odcinka.

 

Powstaje północna obwodnica Nowej Soli

Trwają prace przy budowie obwodnicy Nowej Soli. Mimo, ze część prac musiałapoczekać ze względu na prace archeologiczne mieszkańcy mogą liczyć, że zarok dzięki obwodnicy samochody ominą wąskie uliczki w centrum w miasta.

 

Kraków czeka na swoją wschodnią obwodnicę

Budowa wschodniej obwodnicy Krakowa tzw. Trasy Nowohuckiej ma ułatwić życiemieszkańcom, pozwolić na wyprowadzenie ruchu tranzytowego oraz wpłynąć naożywienie gospodarcze wschodnich terenów. Prace pierwszego etapu odwęzła Bieżanów do węzła Rybitwy są już na ukończeniu. Gdyzostanie zakończony 2,7-kilometrowy odcinek Bieżanów - Rybitwy,rozpocznie się budowa drugiego, blisko 4,5-kilometrowego fragmentu Rybitwy -Igołomska, z nowym mostem przez Wisłę. Jednak rozpoczęcie budowy drugiegoodcinka Trasy Nowohuckiej może się przedłużyć. Wszystko z powodu protestupolsko-tureckiego konsorcjum.

 

Nieoczekiwane znaleziska przy budowie S8 na Podlasiu

Historyczne cmentarzysko z XVII wieku  odkryli archeolodzy  w Pajewie,na trasie budowy drogi ekspresowej S 8 Jeżewo - Białystok. W związku zwykopaliskami, trzeba było wstrzymać roboty budowlane na przeszło 110metrowym odcinku. Przerwa trwała od 19 kwietnia tego roku do 11 maja.

 

Większe tempo prac przy A4 Jarosław-Radymno

Umowa na projekt i budowę 25- kilometrowego odcinka autostrady A4Jarosław-Radymno, o wartości 794,4 mln zł netto, została podpisana 29października 2009 roku. Prace budowlane na pierwszym odcinku – Jarosław– okolice Pawłosiowa – rozpoczęły się w sierpniu 2010 roku,natomiast na odcinku od Pawłosiowa do Radymna – w październiku 2010roku. Termin realizacji inwestycji wyznaczono na kwiecień 2012 roku. Obecnieprace toczą się na wszystkich frontach, 24 godziny na dobę przez siedem dni wtygodniu. Łącznie na całym odcinku autostrady pracuje ok. 1350 osób -informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Bunkier na S3

Podczas prac archeologicznych, poprzedzających budowę drogi S3 na odcinkuGorzów – Międzyrzecz, zespół wykonujący prace badawczestwierdził istnienie bunkra, którego lokalizacja koliduje z planowanymprzebiegiem drogi S3.

 

Archeolodzy na przyszłej drodze S5

Trwają rozpoznawcze badania archeologiczne na przyszłej drodze S5 wwojewództwie kujawsko-pomorskim. Prace są konieczne przed realizacjąinwestycji.

 

"Archeologiczne" problemy drogi S7 w małopolskim

Jest decyzja środowiskowa dla drogi ekspresowej S7 na odcinku Kraków– granica woj. świętokrzyskiego. Trwają też spotkania zwłaścicielami zainteresowanych gmin i nieruchomości. Wiadomo, że w kolizji zbudowaną drogą jest kilkadziesiąt stanowisk archeologicznych.

 

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Już niebawem rusza budowa drogi, która połączy obwodnicę Puław oraznowy most przez Wisłę z odcinkiem drogi ekspresowej S17 na węźleKurów. Wykonawca złożył już dokumentację, a wojewoda Lubelski wydałpozytywną decyzję, co pozwala rozpocząć prace.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "prace archeologiczne".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2019