Wyszukiwałeś:

projekty X

drogowe X

. Znaleziono 1389 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: projekty drogowe

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 1389 wszystkich):

Nowe procedury nabywania gruntów pod inwestycje drogowe

Prezydent podpisał ustawę o szczególnych zasadach przygotowania i realizacjiinwestycji w zakresie dróg krajowych. Nowe regulacje zmieniają procedurynabywania nieruchomości pod inwestycje drogowe.

 

Drogowe ‘spec-spółki’

Minister transportu będzie tworzył drogową spółkę specjalnegoprzeznaczenia, działającą w formie spółki akcyjnej. Spółki te będąprzygotowywać lub realizować przedsięwzięcia drogowe. MinisterstwoTransportu zdecydowało się na utworzenie regulacji, które umożliwiłybykierowanie części zadań inwestycyjnych związanych z budową nowych drógekspresowych i autostrad do specjalnych spółek.

 

Autostrady, ekspresowe i obwodnice A.D. 2006

Rząd już niejednokrotnie zapewniał, że program budowy drógekspresowych i autostrad oraz rozwoju i modernizacji dróg krajowych jestpriorytetem. W ostatnich dniach sektor transportu podsumował działania swoje ipoprzedników przedstawiając listę zrealizowanych i kontynuowanych w2006 roku inwestycji drogowych.

 

Kluczowe projekty drogowe na Dolnym Śląsku

Dolnośląskie władze szykują się do poważnych inwestycji z wykorzystaniemfunduszy unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata2007-2013. Do 2013 roku na Dolnym Śląsku mają powstać m.in. dwie trasyekspresowe S3 i S5.

 

Samorządy chcą 26 mld zł na EURO2012

Na początku lipca Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przedstawi strategięinwestycyjną oraz listę projektów na potrzeby Euro 2012. Mają na niejznaleźć się te projekty, których realizacja jest konieczna doorganizacji turnieju finałowego. Główny ciężar ich sfinansowaniabędzie bazował na funduszach unijnych, które Polska dostanie w latach2007-2013.

 

Gdańskie inwestycje drogowe

Gdańscy drogowcy planują na 2008 rok kilka nowych inwestycji drogowych. Wbudżecie na bieżący rok na projekty drogowe i komunikacyjne zarezerwowanokwotę blisko 122 mln zł. Prowadzone będą głównie prace związane zprzygotowaniem infrastruktury na Euro 2012.

 

Małopolskie inwestycje drogowe

W bieżącym roku na terenie województwa małopolskiego będąrealizowane projekty związane z siecią drogową o łącznej wartości 8 mldzł. Jednak żeby sprawnie budować drogi, niezbędna jest współpraca ikoordynacja działań, co ma stanowić priorytet urzędników.

 

Budujemy drogi z Funduszu Spójności

Ministerstwo Infrastruktury opublikowało dane dotyczące wykorzystaniaśrodków z Funduszu Spójności, które przeznaczono naprojekty związane z transportem. Sfinansowane inwestycje są związane m.in. zbudową autostrad A2 i A4.

 

Budowa dróg - niewykorzystane szanse?

W sytuacji globalnego kryzysu rządy wielu krajów wspomagają gospodarkęwprowadzając wielkie projekty infrastrukturalne. W Polsce realizowany jestobecnie największy w historii program budowy dróg, jednak wedługBusiness Centre Club istnieje jeszcze wiele przeszkód, które mogąsprawić, że szanse jakie dają inwestycje infrastrukturalne, nie zostanąwykorzystane.

 

Dolnośląska S3 – kontynuacja prac projektowych

16 grudnia 2010r.,  w siedzibie Oddziału GDDKiA we Wrocławiu podpisanoumowę z  firmą Mosty – Katowice Sp. z o. o. na opracowanie ProjektuBudowlanego dla południowego odcinka drogi ekspresowej S3 Legnica (A4) –Lubawka. Wykonawca w terminie 11 m-cy wykona kompletne opracowania dokumentacjibudowlanej, w skład której wchodzą Projekty Budowlane, ProjektyWykonawcze oraz Dokumentacja Przetargowa.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "projekty drogowe".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2021