Wyszukiwałeś:

projekty X

drogowe X

lubelskie X

droga X

ekspresowa X

s19 X

. Znaleziono 14 wyników.

Znaleziono w kategoriach:

Reklama:

Wyniki wyszukiwania dla: projekty drogowe lubelskie droga ekspresowa s19

Spróbuj też wyszukać: droga ekspresowa s19 w woj lubelskim

Następna strona wyników »Twoje wyniki wyszukiwania (1 - 10 z 14 wszystkich):

Droga ekspresowa S-19

Rozpoczęto intensywne przygotowania do jednej z największych inwestycjidrogowych we wschodniej części Polski - budowy drogi ekspresowej S-19. TrasaS-19 będzie kręgosłupem północ – południe wschodniej częścikraju.

 

Rozmawiali o lubelskich drogach

Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował o spotkaniu GeneralnegoDyrektora Dróg Krajowych i Autostrad z Wojewodą Lubelskim. Tematemrozmów była realizacja zadań związanych z rozwojem podstawowej siecidrogowej objętej w programie budowy dróg.

 

Rozmawiali o inwestycjach w lubelskim

Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował, że 11 marca bieżącego rokuodbyło się szóste Forum Inwestycyjne. Tematem spotkania byłopozyskiwanie środków z funduszy unijnych, które zostanąprzeznaczone na priorytetowe inwestycje, w tym także związane z sieciądrogową.

 

Kto wybuduje obwodnicę Kocka?

Prawdopodobnie już w trzecim kwartale bieżącego roku ruszy budowa obwodnicyWoli Skromowskiej i Kocka. Najpierw jednak trzeba wybrać wykonawcę tejinwestycji. Do udziału w przetargu zgłosiło się aż dziesięć firm.

 

Którędy poprowadzić S19?

Którędy poprowadzi przyszła droga ekspresowa S19 od granicy z woj.mazowieckim do węzła Annobór na obwodnicy Lubartowa? Projektanci zfirmy Arcadis, opracowujący Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe etapII, wskazali na wariant 3. Wybór poparli przedstawicielesamorządów i lubelskiego oddziału GDDKiA.

 

Obwodnica Lublina coraz bliżej

Decyzja  Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zakończyła spory ofragment północno-zachodniego odcinka obwodnicy Lublina biegnącegoprzez Konopnicę. Pozwala to na rozpoczęcie przygotowań do inwestycji.

 

S19 czeka na decyzję środowiskową

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Lubliniezłożyła wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla drogi ekspresowej S19 naodcinku od granicy z woj. mazowieckim do Lublina.

 

Via Carpatia – po wsparcie do Brukseli

Komisja Europejska przygotowuje rewizję i uzupełnienie sieci TEN-T o noweszlaki transportowe. Dla wschodniej części Polski znaczenie ma kwestiawpisania do tego dokumentu drogi Via Carpatia, która łączyć będzieBałtyk z Morzem Czarnym i Śródziemnym. Gdyby projekt Via Carpatiaznalazł się na liście TEN-T – jego realizacja byłaby możliwa zudziałem funduszy europejskich z następnej perspektywy finansowej na lata2014-2020.

 

Lubelszczyzna walczy o S17

Budowa drogi ekspresowej S17 to dla Lubelszczyzny inwestycja strategiczna,pozwalająca na rozwój całego regionu i sprawne połączenie ze stolicąi wschodnią granicą. Dlatego projekt zmian w „Programie BudowyDróg Krajowych na lata 2011 - 2015” sugerujący odsunięcie wczasie inwestycji  wywołał  olbrzymi niepokój wśródmieszkańców tego regionu. Dokładnie chodzi o odcinek S17Kurów-Lublin, który według nowej koncepcji resortu infrastrukturymiałby powstać po 2013 roku. Biznesmeni, organizacje i mieszkańcyLubelszczyzny zapowiadają, że będą walczyć o swoją S17. Trwa zbieraniepodpisów, wkrótce, 18 stycznia planowana jest pikieta w Warszawie.W ostatnich dniach Cezary Grabarczyk, Minister Infrastruktury złożyłobietnicę - inwestycja będzie realizowana przed 2013 rokiem, a pieniądzeznajdą się m.in. dzięki przesunięciu niewykorzystanych środków zrealizacji inwestycji na kolei.

 

Via Carpatia korytarzem transportowym UE

Obecnie trwają konsultacje nad przyszłością polityki transportowej UE.Województwa wschodniej części Polski zabiegają by do europejskiejsieci transportowej wpisać drogę Via Carpatia. Jeśli to się uda to jejbudowa będzie współfinansowana z pieniędzy UE w perspektywiebudżetowej 2014-2020.

 

Więcej informacji? » Za dużo wyników wyszukiwania? Spróbuj wyszukać dokładniej: "projekty drogowe lubelskie droga ekspresowa s19".

Przejdź do Forum » Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie? Zadaj je na Forum Motoryzacyjnym mojeauto.pl!

 
Mojeauto.pl - motoryzacja w Internecie | Copyright © Motor-Presse Polska sp. z o. o. 1999-2018